Değerli renault kullanicilari garanti konusunda yardim

sinann24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 makyajlı kasa 1.2 75 bg Clio var kitapçıkta yazan garanti konusunda denilenlerle servisin söyledikleri arasında fark var Servisten servise muamele değişiyor mu arkadaşlar

Kaporta Garanti kaç yıldır.

Mekanik Motor Garanti kaç yıldır.

Garanti kapsamında dikkat etmem gereken bir şey varmıdır.?

Benim araç 7 binde olmasına rağmen frene basınca ıslık sesi çıkarıyor araba sola kaçıyor gayet normal kullanıyorum çok ağır yükte taşımadım

Fren balatalar değişimi ben şimdi garanti kapsamındamı değişim talep etmeliyim servis kendimi yapıyor ?

Ankarada başın ağrımaz dediğiniz yetkili servis varmıdır ? ben aracımı AKBAK RENAULTTAN ALDIM orası nasıldır ?

sinann24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk bakım ücreti en düşük kaça yaptırdınız yetkili serviste ? Yağ değişimi dahil

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bakım ücreti 450 lira civarı.fren balatalarıda garanti kapsamına girmiyor.servis sadece iyi niyet gösterdik diyerek balata ücretinde % 50 indirim yapalım diyor.indirimli dediği fiyat da dışardaki balata fiyatının 2 katı

Barsoom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fren balataları %50 indirim dediler 120 tl önler ses yapmasından degişti benimde.

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaporta Garanti kaç yıldır.
- 12 sene boya garantisi olması lazım.
Mekanik Motor Garanti kaç yıldır.
- 3 yıl 100.000 km *Hangisi önce biterse.
Garanti kapsamında dikkat etmem gereken bir şey varmıdır.?
-Renault Türkiye'nin en çok satan otomobillerini üreten Renault, bütün modelleri için kilometre sınırı olmaksızın 2 yıl mekanik, 3 yıl boya ve 12 yıl paslanmazlık garantisi veriyor. İsteğe bağlı olarak 'Artı Garanti' adı altında 3 yıl /100.000 km ya da 4 yıl /150.000 km'ye kadar üretici garantisi uzatılabiliyor. 'Artı Garanti' araca yapılan bir uygulama olduğu için, araç satılıp el değiştirdiğinde garanti yeni araç sahibinde devam ediyor. 'Artı Garanti' araç satın alındığında ya da yeni araç bir yaşını doldurmadan satın alınabiliyor. Bu haliyle 1 yaşını doldurmamış 2. el Renault markalı araçlar da 'Artı Garanti'den yararlanabiliyor.

Benim araç 7 binde olmasına rağmen frene basınca ıslık sesi çıkarıyor araba sola kaçıyor gayet normal kullanıyorum çok ağır yükte taşımadım
-Normal sayıyoruz artık ,hemen hemen herkes aynı şeyi yaşıyor.Balatalarda kullanılan bir malzemeden kaynaklı o ses çıkıyor.

Fren balatalar değişimi ben şimdi garanti kapsamındamı değişim talep etmeliyim servis kendimi yapıyor ?
-Garantiye girmez.

Ankarada başın ağrımaz dediğiniz yetkili servis varmıdır ? ben aracımı AKBAK RENAULTTAN ALDIM orası nasıldır ?

FreeCaptiv3

Onur DİKEL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aldığım araç 3 yıl garantili idi, ben onu uzatarak 4 yıla çıkarttım. Far ampüllerinden hiç memnun değilim. Değiştirsem garantiyi bozar mı? Ya da şöyle söyleyeyim, garantiyi bozmayacak şeyler neler? Teşekkür ederim.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bozmaz tabiki.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi