Depo Kapağı Açılmıyor !!

cocky

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 model clio joy aracım var. Benim de depo kapağım kilitli kaldı. Forumlardan ve Youtube'taki yabancı videolardan izlediğim kadarıyla, mekanizmayı arka sağ emniyet kemerinin olduğu döşemeyi sökerek çıkartabildim. Kilit mekanizması çok zor bir yerde. fotoğraflarını paylaşıyorum sizlerle. Sorun mekanizmanın içersindeki 12V değerindeki motorun fırçalarının erimiş olması yani motor yanmış. Araştırmalarım gösteriyor ki clio 4'lerin kronik bir sorunu. Mekanizmayı n11.com sitesinde 108tl fiyatıyla buldum. Ancak ben satın almak yerine, sadece motorunu değiştirip takmaya karar verdim. Bu ebatlardaki motor aliexpress ile Çin'de var sadece. Türkiye'de bulmanız çok zor. Ancak çıkma parçalardan modifiye ile kablo ekleyerek değişim yapabilirsiniz. Ben de 50'ye yakın elektrikçi gezdim. Bir yerde aynı ebatta bir motor bulup dişlisini değiştirdik kablo ekledik çünkü motorun çıkışları ters idi. Yani kısacası bu işlere meraklı biriyseniz normal bir otomobilin kapı kilidini alırsınız içinde 12V değerinde motor var hepsinin. Motoru çıkarır bazı modifikasyonlarla mekanizmaya takabilirsiniz. Ha ben uğraşmam kardeşim derseniz 108tl'ye online satın alabilirsiniz. Servise giderseniz sanırım işçilik ve mekanizma parası 400tl'yi bulur. ben 10tl'ye hallettim hepsini :)

cocky

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mekanizmanin içini izlemek isteyenler için link veriyorum. Araç megane 2 hb ama mekanizma aynı clio 4 ile.

https://youtu.be/zzKh5uSqju0