Depo Kapağı Değişimi Nasıl Yapılır?

kbingul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar

2004 Model Megane 2 Sedan aracımın depo kapağı kilidini benzinci sağolsun kırmış. Herhale kapağı komple değiştirmek lazım fakat aracın gövde rengindeki orjinal dış kapağını bu parçaya nasıl monte edeceğimi bilmiyorum dış kapak geçmeli mi yapıştırmak mı lazım? İstanbul Maltepedeyim bu parçayı alabileceğim (orjinal olursa daha iyi olur) bildiğiniz bir yer var mı? Servisler uçuk fiyatlar veriyor.. Yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılar, Sevgiler..

Almak istediğim parça bu..

image.jpg

image.jpg

image.jpg

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında ürünün montajı gayet basit yalnız eksisini sökmek biraz can sıkabilir

Uygun tornavida takımınızı alın ve gözle gördüğünüz tüm vidaları gevşetip sökün bir deneyin komple geliyormu gelmiyormu gelmiyor ise aracın altındanda bir takım birşeyşeyler yapmak gerekebilir ama sanmıyorum siz öncelikle bir deneme yapın daha sonra diğer aşamalar kolay zaten..

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapakta diş görünüyor, geçmeli bence

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca yeni üyemiz olarak sizi üye tanıtımları bölümünden de tanısak ve aktif olarak forumda ve buluşmalarımızda görsek fena da olmaz :)

Alyanlı vidalar'da Var Furkan
Arkadaş bu parçayı değil depo kapağının dış kapağını araç rengine boyalı olan bölümü almak istediği bu parçaya nasıl monte edeceğini sormuş Kubilay abi

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boyalı kısım geçeli .

İçeride kalan kısım vidalı .
Ben sökecektim geçen sökmedim .
Az çamurluğun altına eğilip bakarsanız depo borusunu görürsünüz . Biraz teferruatlı gibi duruyor . Tabi göründüğü gibi de olmayabilir .
Merkezi kiliti bozmadan yapın ne yapacaksanız.

kbingul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
resimdeki parçayı alıp aracın üstündeki ile değiştireceğim eski parçanın üzerindeki orjinal gövde rengi boyalı kapağı alıp yeni aldığım parçaya monte edeceğim sanırım boyle daha anlaşışır oldu biraz karışık yazmışım :) verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim bugun denerim umarım kolay olur..