Depo kapak açılmadı

m_y_z_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benim canavar depo kapağını açmadı bayram öncesi kaldım servisin önünde servis te kapandı.yol yardımı nı aradım bekliyorum.daha garantisi bitmedi ne çabuk arıza çıkardı anlamıyorum.daha öncede bikaç arkadaşta aynı sorunu duymuştum.demekki ırsi bizim clio larda.benzinciye gittiğinizde böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz habriniz olsun😂😂😂

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.

mıcmac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam geçmiş olsun aynısı 2 ay önce benimde başıma geldi benzinciye gittim adam kapı açamadı Allah Allah dedim bastım servise servisteki usta baktı dediki bunu bir pompacı kırmış çaktırmadan geri kapatmış buna garanti çekicez dedi bagaj döşemesi ve sağ arka koltuğu söküp oraya eriştiler velhasıl 2 saatimi serviste çöp ettim geldim

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı olay başıma geldi yakıt alacaktim kapak açılmıyor Allah tan daha onceden bilgim vardı sorun hakkında hemen dosemeyi kaldırıp içerdeki mandaldan açtım şimdi anahtarlı kullanıyorum onun motoru arıza yaptı yeni motor bulamadım serviste de 100 150 lira istiyolarmis bir motor için hiç gerek yok anahtarlı sembol kapağı aldım öyle kullanıyorum

m_y_z_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğim gibi arkadaşlar bu ırsi hepimize geçmiş olsun.bu arada yol yardım geldi kapağı açtı fakat pompa arızalıymış.kapak şu an hala açık geziyorum.bayramın bitmesini bekliyorum.servise götürüp garantiden değiştiricem.

m_y_z_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler kardeşim.

cocky

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 model clio joy aracım var. Benim de depo kapağım kilitli kaldı. Forumlardan ve Youtube'taki yabancı videolardan izlediğim kadarıyla, mekanizmayı arka sağ emniyet kemerinin olduğu döşemeyi sökerek çıkartabildim. Kilit mekanizması çok zor bir yerde. fotoğraflarını paylaşıyorum sizlerle. Sorun mekanizmanın içersindeki 12V değerindeki motorun fırçalarının erimiş olması yani motor yanmış. Araştırmalarım gösteriyor ki clio 4'lerin kronik bir sorunu. Mekanizmayı n11.com sitesinde 108tl fiyatıyla buldum. Ancak ben satın almak yerine, sadece motorunu değiştirip takmaya karar verdim. Bu ebatlardaki motor aliexpress ile Çin'de var sadece. Türkiye'de bulmanız çok zor. Ancak çıkma parçalardan modifiye ile kablo ekleyerek değişim yapabilirsiniz. Ben de 50'ye yakın elektrikçi gezdim. Bir yerde aynı ebatta bir motor bulup dişlisini değiştirdik kablo ekledik çünkü motorun çıkışları ters idi. Yani kısacası bu işlere meraklı biriyseniz normal bir otomobilin kapı kilidini alırsınız içinde 12V değerinde motor var hepsinin. Motoru çıkarır bazı modifikasyonlarla mekanizmaya takabilirsiniz. Ha ben uğraşmam kardeşim derseniz 108tl'ye online satın alabilirsiniz. Servise giderseniz sanırım işçilik ve mekanizma parası 400tl'yi bulur. ben 10tl'ye hallettim hepsini :)