Destek Olursanız sevinirim..

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhaba arkadaşlar 2014 model 1,5 dci Clio4 aracımın her yıl düzenli olarak bakımlarını yaptırıyorum.Mart ayında eski balata çok sert olduğu için uğultu yapıyordu yeni balata taktırdık VEKA marka fakat dünden beri frene hafif bastığımda tiz bir ıslık sesi geliyor kulağıma rahatsız ediyor.

sizce balata bitmiş olabilir mi ? fakat lastiği söktüğüm de kalın olarak görünüyor.,

ya da disk'te mi sorun var acaba ?

ne önerirsiniz ?

Cevaplarınız için teşekkürler

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Trw haricinde balata kullanmayın. Bir çoğu ötme yapabilir.

emre06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba,
balata değişimi sonrası disk uyum süreci vardır. Söz edilen balatayı hiç kullanmadım balata kalite hakında yarom yapamayacağım, yalnız 200/300 km kadar sonra uyum başlıyor diye hatırlıyorum.
benim kullandığım ve memnun kaldığım f/p olarak kale balatadır. Jant da toz yapmaz ses yapmaz trw de iyi ama toz yapıyor

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben veka kullanıyorum ses yapmıyor.o kadar sürede balata bitmemiştir.balata spreyi alıp kendin balatalara sık bazen pislik olabiliyor.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servisteki Balat’a fiyatları bir hayli yüksek fakat bugüne kadar bitimine kadar ötme sesi yapmadi. Ayrıca dün öğrendim Renault’un motrio diye bir markası daha varmış onlarda da muhtemel ötme sorunu olmaz diye düşünüyorum fiyat olarak Orjinal balatadan daha ucuzmuş fakat fiyatını bilemiyorum.

iMessage : tanseler@icloud.com

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
beşer-TRW-VEKA vb bazı balata çeşitleri katman katman üretiliyormus ve her katmanda aralarda bazı parçalar varmış sürtünmeden eridikçe her katmanda çıkan malzeme türü ses yapıp daha sonra ses gidiyormuş en son bittiğin de ise sürtme sesi yaparak veya göz ile kontrol de ince balata olmuş ise değiştirmek gerekiyormuş.üretim fabrikası ile görüştüm bana anlatılan bunlar siz ne düşünürsünüz ? cevaplar için teşekkür ederim