Destek

ömereren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah arkadaşlar herkes benim gibi gönlüm al diyor aklım megane 1 devam diyor nasip bakalım

44tayfun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
paulord61 (mehmet ince) adminimin dediği gibi temizini bulursan tadından yenmez ama ezik bir laguna alırsan birak lagunadan soğumayı renaulttan soğursun... yıllardır laguna kullanıyorum şuan laguna 2 2006 faz 2 var bundan önce 2001 laguna 2.0 rxt vardı... her ikisinide severek sürdüm laguna farkını anlamak için uzun yola çıkmak şart oldukça rahat özellikle bagaj hacmi ve arka koltuk mesafesi mükemmel fiyatına göre alınabilecek en güzel araçlardan biri yeterki temiz olsun... 2005 sonrası yani makyajlı (faz2) kasayı almaya çalışın bütceniz uygunsa birçok kronik sorun çözülmüş durumda makyajsız (faz1) kasalara göre... vergi umrumda değil araç çekişi gidişi güzel olsun dersen 2.0T öneririm benzinli turbo motor oldukça tatminkar ama vergisi 1.6 nın yaklaşık 3 katı. ben 1.6 kullanıyorum ve oldukça aktif bir sürücüyüm 7 ayda 40bin km yol yaptım aracım hergün en az 100-110 km yol yapıyor...

parçaları pahalı diyenler var haklı oldukları yerler var mesela koltuk ayar kolu hiçbiryerde yok serviste ise 380 tl civarı arka komple silecek ise 80 tl serviste aradaki farktan yola çıkarak sunu soyleyebilirim kimi parçaları uçuk derecede pahalı kimileri ise tahmininden daha ucuz... 1.6 motoru K4M motor yani megane 2 109 hp lik motor ile aynı o yüzden motordaki her parçayı rahatlıkla bulabilirsin ve megane 2 parçalarının fiyatı neyse bunun parçalarının da fiyatı aynı... onun dışında temiz bulup bakımlarını zamanında yaparsan yaptığın bakımda paradan kaçmadan kaliteli bir şeçim yaparsan seni asla üzmez aksine hayran kalırsın... ama yorgun bir araba alırsan ki işte ozaman markası hiç önemli değil sürekli üzülürsün ve bir ton para harcamana rağmen aracının toparlanmayışı canını sıkar... umarım yardımcı olabilmişimdir... şimdiden hayırlı olsun :)

39 BB 151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yakın bir arkadaşımda var 1.8 16v çok felaket bir makina deli gibi kaçıyor :) şehir içinde biraz fazla yakıyor ama uzun yolda geyet iyi dijital klima 4 cam otomatik direksiyondan kontrol paneli gibi üst düzey özellikleri var 17.500 aldılar kendimde kullandım öneririm gerçekten çok geniş bir araç boyum 1.90 arkada bacaklarım ön koltuğa değmiyor o kadar geniş .

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araçtan ne beklediğiniz önemli bence.. laguna yakar ve piyasası yavaştır. elinizdeki megan peynir ekmek gibi satılır laguna yı satılığa çıkarsan bu benim elimdemi kaldı acaba dersiniz. her malın bir alıcısı vardır ama ne zaman karşınıza çıkar Allah bilir. ezilmiş araba her ikinci elde sorun lagunada extra surun biraz parçası pahalı galiba. ama konforlu araç ayrı mesele benim için konfor ön planda gerisi teferruat derseniz alın.

ömereren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araştırma yapıyorum cok temiz olmazsa girmem bu araca

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
araştırma yapıyorum cok temiz olmazsa girmem bu araca

ilerde satmayı düşünürseniz Meganeden şaşmayın derim ;)