devir saati problemi

gokhangorur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dediğin gibi serkan kardeş , araç lpg ye geçemeyince , önce ecu sonra bobin ve kabloları olmayınca aküde vida gevşekliği varmış , temassızlık yani.aküden sonra sorun çözüldü , devir saati problemi baş gösterdi. o kabloları da kontrol ettirdim , devir saatine bilgiyi gönderen kablo bulundu , bağlantı koparıldı ve gaza basılınca devir saati hiç yerinden oynamadı , tekrar bağlantı yapıldı , bantlandı , saat hareket etti ama olması gerektiği gibi değil. aracın motor-performans durumu çok sıkıntılı değil ama istediğim gibi de değil.bundan sonra ilk olarak , o lpg ciye tekrar gidip , taktıkları valeo kalem bobinleri tekrar taktırıp deneyeceğim , bakalım bir değişiklik olacak mı?gerçi bobinde sorun olsa , şu an araç zaten tekleme yapar , sarsılma yapar diye biliyorum ama ben sorunun başlangıç noktası olan yer de çözüm arayışlarına başlayacağım. bilgiyi paylaşırım mutlaka...sizin de başka önerileriniz varsa beklerim...

gokhangorur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kerem bey , şu anda gazdayken benzini veya benzindeyken gazı kesme durumu yok zaten . ilk başta , sorun gaza geçememe idi , o da aküde temassızlık yaşayan kısımdaki vidanın sıkılmasıyla giderilmişti. daha sonra devir saati sorunu başgösterdi.ama yine de bi baktırayım. tavsiye için teşekkürler...