Devir saatini sabit tutamıyorum

greenwolf1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar araç'ı ilk çalıştırdıktan sonra ısıtmak için boşta gaz veriyorum 2.000 devir'e getiriyorum fakat ayağımı oynatmadığım halde bi süre sonra devir düşüyor. Sanıyorum ki turbo ile alakalı bir durum fakat emin olamadığım için soruyorum. Egzost muaynesinde de sabit gaz basmak gerekiyor ya , basıyorum fakat bi türlü istenilen devirde tutamıyorum istediğim devirde tutmakta zorlanıyorum. Nedeni nedir sizce ? Normal midir ? yoksa anormal bir durum varmıdır ?

2015 90 beygir 102.000 km

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
ısıtmak için boşta gaz vermenize gerek yok. 1-2 dakika rölantide çalıştıktan sonra gaza yüklenmeden yola vurun arabayı. boşta ısıtmak eski toroslarda yapılan usül idi. sebebi rölantide soğukken durmaması, isteksiz hızlanmasıydı. yeni nesil arabalarda böyle yapmaya gerek yok, vakit ve yakıt kaybı.
Arkadaşlar araç'ı ilk çalıştırdıktan sonra ısıtmak için boşta gaz veriyorum 2.000 devir'e getiriyorum fakat ayağımı oynatmadığım halde bi süre sonra devir düşüyor. Sanıyorum ki turbo ile alakalı bir durum fakat emin olamadığım için soruyorum. Egzost muaynesinde de sabit gaz basmak gerekiyor ya , basıyorum fakat bi türlü istenilen devirde tutamıyorum istediğim devirde tutmakta zorlanıyorum. Nedeni nedir sizce ? Normal midir ? yoksa anormal bir durum varmıdır ?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş

Sabit gazda Egr açılıp kapanıyor olabilir . Açılınca devir düşer

greenwolf1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sabit gazda Egr açılıp kapanıyor olabilir . Açılınca devir düşer

Anladım teşekkür ederim :) Sadece kafama takılmıştı.