Devir Saatli Gösterge

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım kangoo 1 clio motorlu. ilk aldığımda devir saatim yoktu 1.5 dizel clio ya at beyaz zeminli bi gösterge aldım birebir olarak taktım ve sorunsuz çalıştı... bildiğiniz üzere bu göstergelerin ekran fonksiyonları silecek kolundaki tuşla kontrol ediliyor bende gösterge arkasındaki kırmızı soketin 6 nolu ucuna bir düğme bağladım ve düğmenin öteki ucunuda şaseye verdim ve düğmeye her basışımda ekrandaki km bilgilerinide gördüm ve baktımki göstergede yol bilgisayarıda mevcut ama tabi çalışmıyor biraz araştırma yaparak göstergenin yol bilgisayarının bilgi ucunun kırmızı soket üzerindeki 7 nolu pin olduğu bilgisine ulaştım tabi o pin benim sokette boştu... Bunun neticesinde yedi nolu pin ucunun ecu ya gittiyi kanatine vararak araştırmama devam ettim ve clio 1.4 8v kangoo 1.4 8v symbol 1.4 8v kangoo pampa bu modellerin siemens sirius 32 ecu kullandıkları bilgisine ulaştım araştırmamı derinleştirerek göstergenin 7. pın e bağlanması gereken kablonun ecu nun 11 nolu ucuna bağlandığı bilgisine ulaştım hemen göstergeden ecu ya kablo cektim ve 11 nolu uca bağladım ve mutlu son ilk aldığımda devir saati bile olmayan kangoo mda artık yol bilgisayarı bile var... yani uzun lafın kısası 1.4 8v bu motora sahipse aracınız orjınal yol bilgisayarınız olabılır.. dizel ecu ucuda mevcut dizel olanlarda devir saati ve yol bilgisayarı kullanabılırler tabi yol bilgisayar özellıklı bi gösterge alarak çıkmacılardan benım kullandım göstergenin resmide mevcut...

Not:Alıntıdır...

attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php

AŞiKaR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Devir Saatli Gösterge Takmak İsteyenlerin İşine Yarıyacak Bir Konu Konu Alıntıdır

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşe yarayacak bi alıntı, yenilerde programla açıyorlar, yani aktif ediyorlar yol bilgisayarını, demekki eskilerde kablo koymadan özelliği deaktif tutuyolarmış. İlginç :)

AŞiKaR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2006 Clio Symbol Bu Modellerde Devir Saati Yok Devir Saatli Bir Gösterge Alıp Düğme Yardımı İle Günlük Gidilen Kilometreyi Sıfırlamayı Başardım Linkteki Anlatım Gibi Yanlız Ecudan Yol Bilgisayarını Çalıştıramadım Taktıgım Göstergede Yol Bilgisayarıda Mevcut Ama Yol Bilgisayarı ---- Bu Şekilde Gözüküyor Bu Uygulamayı Dizel Araçta Yapan Varmı Aramızda Var İse Bilgilerine İhtiyacım Var...

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2006 Clio Symbol Bu Modellerde Devir Saati Yok Devir Saatli Bir Gösterge Alıp Düğme Yardımı İle Günlük Gidilen Kilometreyi Sıfırlamayı Başardım Linkteki Anlatım Gibi Yanlız Ecudan Yol Bilgisayarını Çalıştıramadım Taktıgım Göstergede Yol Bilgisayarıda Mevcut Ama Yol Bilgisayarı ---- Bu Şekilde Gözüküyor Bu Uygulamayı Dizel Araçta Yapan Varmı Aramızda Var İse Bilgilerine İhtiyacım Var...
Yolbilgisayari için ecunun soketin in 12 numaralı çıkışından gösterge tablosuna kablo çekilmesi gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam ama yanilabilirimde çıkış numarasında

AŞiKaR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu Resimde Hangisi Acaba Resmi İndirip İşaretleyip Tekrar Yüklerseniz Sevirim...

oAM8Do.jpg

AŞiKaR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca Kırmızı İşaretli Yer Benim Ecuda Kablo Var Bi Altındaki Giriş Boş Bende Bu Resimde Kırmızı Olan Yerden Kablo Gitmiyor

mG918R.jpg

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orası olabilir ama tam bilemiyorum ordan diğer aracınız da Hangisi ydi ordan bir karşılaştırma yapabilirsiniz

AŞiKaR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buda Benim Arabanın Ecu Girişi

8lyZba.jpg

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soketleri aynımı