Devirdaim değişmelimiyim?

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımın 2.triger değişimini yapacağım. Trigerle beraber v-kayışı, tüm filtreler, motor yağı, şanzıman yağı, ön diskler, 4 teker balata ve gerek varsa antifriz ve fren hidroliği değişimlerini yapacağım yalnız aklıma takılan bir soru var. VAG grubu araçlar her trigerde devirdaim de değiştriryorlar ya çürüdüğü için ki bu tam düşünülmemiş hatalı motor tasarımı yüzünden olduğunu düşünüyorum. Acaba benimde bu yapacağım 2.triger değişiminde devirdaim değişmeme gerek varmı? Bilen yada yetkin bir tanıdığı olan cevaplarsa çok sevinirim.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımın 2.triger değişimini yapacağım. Trigerle beraber v-kayışı, tüm filtreler, motor yağı, şanzıman yağı, ön diskler, 4 teker balata ve gerek varsa antifriz ve fren hidroliği değişimlerini yapacağım yalnız aklıma takılan bir soru var. VAG grubu araçlar her trigerde devirdaim de değiştriryorlar ya çürüdüğü için ki bu tam düşünülmemiş hatalı motor tasarımı yüzünden olduğunu düşünüyorum. Acaba benimde bu yapacağım 2.triger değişiminde devirdaim değişmeme gerek varmı? Bilen yada yetkin bir tanıdığı olan cevaplarsa çok sevinirim.

devirdaim değişmesi gerekir motorun en önemli parçasıdır motor içindeki suyun dolaşımını sağladığı için sağlıklı çalışması gerekmektedir düşünün trigeri değiştiniz devir daimi değişmediniz olur ya contaları sıcaktan eskiyor su sızdırır veya rulmanı bozulur hararete kadar yolu var tekrar iş çıkarır başınıza triger yeni iken tekrar söktürmeniz gerekir ben değiştirmenizi tavsiye ederim çürüme olayı tamamen motorun antifrizsiz su ile çalıştırılmasından kaynaklı su motoru çürütür ilk olarakta devirdaim gibi zayıf metallerden başlar sonrası zaten dönülmez hasarlar oluşturur

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orjinal MAIS devirdaim de aldım kutusunda kendi contası da var onu da değiştirtcem.

Triger
Triger bilya seti
V-kayışı
Devirdaim
Mazot filtresi
Yağ filtresi
Hava filtresi
Polen filtresi
Ön disk takımı
4 teker balata takımı
Motor yağı
Şanzıman yağı
2 ön amortisör
Z rotları

Hepsini aldım. Hepsi orjinal yan sanayi hiçbir şey almadım.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Hiç tereddüt etmeden değiştirin.