Dijital klima sorusu

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında sistem off yazarken dışarıdan hava akışı olmalı sıcak veya soğuk.
şehir içi olduğu için henüz tam deneyemedim.

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Musait olunca sistemi acip disaridan hava girisini acagim sonra tekrar sistemi kapatagim hava gelecekmi bakacagim

denedim hava gelmiyor.
sanırım dijitallerde tüm kontroller havalandırma ünitesinde olsun isteniyor.

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klima ekranında off yazarken sistem kapalı olduğundan hava gelmesi zor ama öncesinde havalandırma açııkken yani klima yönlendirmeyi direkt size bakan kısımlara verip o şekilde bırakıp klimayı kapatsanız ekranda off yazarken belki ordan hava verebilir emin olmamakla beraber

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klima ekranında off yazarken sistem kapalı olduğundan hava gelmesi zor ama öncesinde havalandırma açııkken yani klima yönlendirmeyi direkt size bakan kısımlara verip o şekilde bırakıp klimayı kapatsanız ekranda off yazarken belki ordan hava verebilir emin olmamakla beraber

malesef olmuyor.

Pathfinder1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim 2010 Megane III ve 2012 Latitude klimalarında şöyle yapıyordum. Önce klimayı (soğuk veya sıcak farketmez) kısa bir süre çalıştırdıktan sonra kapatıyordum. Kapatınca dışarıdan hava girişi devam ediyor (ayarladığınız sıcaklığa veya soğukluğa yakın bir derecede hava akımı devam ediyor) Eğer hava yönlendirme tuşlarının olduğu bölümdeki anahtar resmi bulunan düğmeye basarsanız hava akımı duruyor. Düğmeye tekrar basarsanız akım yeniden başlıyor, ta ki aracı stop ettiğiniz ana kadar böyle kullanılabiliyor. Aracı tekrar çalıştırırsanız klimayı yeniden açıp kapattığınızda tekrar yukarıdaki şekilde çalıştırmaya devam edebiliyorsunuz. Bu yöntem dışarıdan aldığı havayı kullandığı için aracın hareket halinde olması gerekiyor. Umarım sizin araçta da aynı sonucu verir.