Direksiyon airbag'inden çukurlara girince gelen ses

Kadir YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamün aleyküm arkadaşlar.
Araniza yeni katildim. 2014 symbol joy sahibiyim. Araci yaklaşik 1 sene öncesinde aldim. Alirken farkina varmadim.Çukurlara girince ya da araçla kalkarken titreme olduğu zaman sürücü airbaginden titreme sesi geliyor. Sanki direksiyon göbeği ile airbag göbeği birbirine çarpıyormuş gibi. Çok sinir bozucu bir durum. Bu konu hakkinda bilgisi olan var midir? Şimdiden teşekkürler.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Airbag göbeğini söktürüp baktırabilirsiniz, direksiyon bağlantı vidası gevşek olabilir...

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yaşadım. Bütün ustalar karşı çıktı yapmak istemedi.
airbag açın. Temas edebilecek heryeri yağlayın. Ses kalmadı bende

Kadir YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yaşadım. Bütün ustalar karşı çıktı yapmak istemedi.
airbag açın. Temas edebilecek heryeri yağlayın. Ses kalmadı bende

Haftasonu söküp deneyeceğim dediğinizi. Aklıma takılan ise sesin kaynağı airbag tutucularıyla alakalı olan bir durum olmuş olabilir mi? yağlayıp deneyeceğim durumdan sonucu ile alakalı bilgi veririm.

Kadir YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Airbag göbeğini söktürüp baktırabilirsiniz, direksiyon bağlantı vidası gevşek olabilir...

Dİreksiyon kendisinde bir gevşeklik hissetmedim ama sökmüşken bakmakta fayda var. Sonuçta herşeyin olabilme ihtimali var.

hüseyinç

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende titreşime benzer bir ses duydum uzun süre çözemedim direksiyondan geliyor gibiydi sonra farkettim ki hız göstergesi üzerinde ki metalik parlak yerden geliyormuş bastırınca oturdu düzeldi inşallah böyle küçük bir şeydir