Direksiyon kumanda kolunun aktif edilmesi

furky

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi akşamlar,bilgi ekranında radyo ile ilgili bir şey göremezsiniz. Eğer bilgi ekranına şu an enerji gitmemesi nedeniyle saat vs bilgileri göremiyorsanız mailinize ekranın bağlantılarını gösteren bir şema gönderirim. Elektrikçinize enerji bağlantısını yaptırırsınız. Selamlar.
teşekkürler hocam bir de kumanda soketiyle alakalı bilgi verecektiniz üsteki mesajda yazmıştım

kolega35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler hocam bir de kumanda soketiyle alakalı bilgi verecektiniz üsteki mesajda yazmıştım
Ekran bağlantılarını ekliyorum. Sizin aracı model yılı ve cihazına göre uygun olanı seçersiniz.o8zQG2.jpg

breakbeat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, direksiyon kumanda aparatı konusundaki çalışmalarıma bir yenisi daha eklenmiştir. Bir süre önce bir arkadaşımız yeni bir Grundig marka cd çalar almayı düşündüğünü belirterek bu cihaza aparat yapıp yapamayacağımı sordu. Ben de kendisine Grundig cihazlarda w-r(kablolu kumanda) girişi olmadığını belirterek ancak kendisine kablolu kumanda değil de aracın direksiyon kumanda kolundan kontrol edilen bir uzaktan kumanda yapabileceğimi belirttim.Sağolsun bana güvenerek sıfır teybi satın alarak alıcı olarak bana göndertti. Cihaz bana ulaştığında baktım ki cihazda kablolu kumanda girişi var; bana da bu cihaza göre kablolu kumanda için yazılım yazmak kaldı. Büyük bir zevkle yazılımı yazdım ve Grundig cihazı kontrol etmeye başladım. Şu an yurtdışında fabrikasyon olarak interface imal edip satan firmaların sitesinde bile Grundig cihazlar için böyle bir parça yok. Grundig için yazılımı ilk olarak yazmak bana nasip oldu.
Bu arada şunu da belirteyim; her yerde aparat( interface) ile kontrol için cihazın mutlaka w-r girişi olması şart koşuluyor. Cihazında w-r girişi olmayan arkadaşların madur olmamaları için aracın direksiyon kumanda kolundan kontrol edilen uzaktan kumanda yapıyorum. Uzaktan kumanda aynen aparatta olduğu gibi göğüslük içinde kalıyor. Uzaktan kumandadan ucunda ir led bulunan bir kablo döşemenin altından teybi görecek bir yere sabitleniyor. Böylece w-r girişi olmayan cihazlar uzaktan kumanda ile kontrol ediliyor.Ama şunu da unutmamak gerekir; cihazın mutlaka uzaktan kumanda alıcısının bulunması gerekiyor.
Grundig marka cihazın kontrol videosunu şuradan izleyebilirsiniz:
https://youtu.be/WONuP6S9Clk
Selamlar.
Merhaba, aracımda bulunan navitech dtv-6700 marka teybin sanırım w-r girişi yok. Uzaktan kumandası bulunmakta, bahsettiğiniz projeyi yapmanız için size teyp ve kumandayı göndermem mi gerekiyor acaba? Bir de bunun ücreti nedir

karabayir42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kolega35 kardeşimizden temin ettiğimiz aparat ve tavsiye ettiği Pıoneer mvk-x-175ui teyp ile birlikte elimize ulaştı akşam montaja gideceğiz inşallah sorunsuz çalıştırırız.

mustee

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar Kolega Benim aracım Renault Modus 2006 Model... Kumanda Aparatı ve Update Lsts ekranı ile uyumlu hangi teybi almalıyım... Modus ekranları tamamen tümleşik biliyorsunuz ki. Eğer olabiliyorsa hepsi çok sevinirim.

hqdefault.jpg

kolega35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonradan takılan cihazlar universal(genel) cihazlar olduğundan bilgi ekranında sadece saat - ısı bilgilerini görürsünüz. Selamlar.
Selamlar Kolega Benim aracım Renault Modus 2006 Model... Kumanda Aparatı ve Update Lsts ekranı ile uyumlu hangi teybi almalıyım... Modus ekranları tamamen tümleşik biliyorsunuz ki. Eğer olabiliyorsa hepsi çok sevinirim.

hqdefault.jpg

poli23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstad merhaba scenic rxt 2001 aracımda kaset çalar var sizdeki aparatı takmak için en ucuz teyp hangisi ve sizin aparatınız ne kadar
birde
sayın kolağası üstadım birde sağda bulunan şemada normal teyp bağlasak bana numaralandırılmış şekilde sağ,sol arka höperlör eksi girişi artı girişin tarif edermisin ve hangi soketi almalıyız.sayın kardeşim çok lazım .cevabını bekliyorum.QYgXDV.jpg

kolega35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En ucuz Pioneer MVH-x175ui veya Sony DSX-A40ui bakınn. Sokete gelince standardı şurada:
https://en.wikipedia.org/wiki/Connectors_for_car_audio
Üstad merhaba scenic rxt 2001 aracımda k
Selamlar.aset çalar var sizdeki aparatı takmak için en ucuz teyp hangisi ve sizin aparatınız ne kadar
birde
sayın kolağası üstadım birde sağda bulunan şemada normal teyp bağlasak bana numaralandırılmış şekilde sağ,sol arka höperlör eksi girişi artı girişin tarif edermisin ve hangi soketi almalıyız.sayın kardeşim çok lazım .cevabını bekliyorum.QYgXDV.jpg