Direksiyon kutusu ve lokurtu

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vİraj demiride pahalıdır nerden baksan 1000 tl civarıdır en az.Onların lastikleride değişmiyor demire direk montajlı,Bazı ustalar kaynak işine giriyor ama çok riskli denemeyin bile.
300 dediler ama...

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben laguna 1 için olanını orjinal parça 900 tl ye almıştım.Sana verdikleri fiyat yan sanayi parça olmasın,eğer öyleyse kesinlikle yan sanayii parça kullanma kardeşim alt takımlarda,çok çabuk bozar iki defa masraf edersin.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben laguna 1 için olanını orjinal parça 900 tl ye almıştım.Sana verdikleri fiyat yan sanayi parça olmasın,eğer öyleyse kesinlikle yan sanayii parça kullanma kardeşim alt takımlarda,çok çabuk bozar iki defa masraf edersin.
Sali gunu parca fiyatini ogrenirim. Bosch car servicedeki cocuk oyle dedi. Bu sesin problemini bu
lazim:(

yıldızname

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konu eski ama birine yardımı dokunursa diye yazıyım aynı sorun benim laguna 3 te vardı viraj demiri orta lastiklerinden kaynaklı lastiğin fiyatı 30 tl , 50 tl işçilik sorun giderildi :)

bayram0004

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konu eski ama birine yardımı dokunursa diye yazıyım aynı sorun benim laguna 3 te vardı viraj demiri orta lastiklerinden kaynaklı lastiğin fiyatı 30 tl , 50 tl işçilik sorun giderildi :)

Benim aracımda da o ses vardı amortisör bilyası değişti ses seda kalmadı
laguna 3 te takoz altında amortisör bilyası var sesi o yapıyor. 25 tl tanesi 70 tl el emeği aldılar toplam120tl

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amortisor ve tabla degisti. Ses gecmisti. Sonra arabayi sattim

RandG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer sorun benim Laguna 3 de var. Temiz yolda sorun yok fakat rum kaldırımı veya bozuk yolda direksiyonu çevirirken sol önde lokurtu oluyor. Başta amortisör sanıp servise gösterdim fakat bişey bulamadılar. Forumda arkadaşlar Amortisör bilyası, viraj demiri orta lastikleri ve direksiyon kutusunun gevşeyen vidalarından kaynaklı demişler. Gidip bunların hepsine baktırsam serviste çok para isterler mi? Sizce sorun tam olarak ne olabilir?

bayram0004

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
takoz altında amortisör bilyası var sesi o yapıyor. 25 tl

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer sorun benim Laguna 3 de var. Temiz yolda sorun yok fakat rum kaldırımı veya bozuk yolda direksiyonu çevirirken sol önde lokurtu oluyor. Başta amortisör sanıp servise gösterdim fakat bişey bulamadılar. Forumda arkadaşlar Amortisör bilyası, viraj demiri orta lastikleri ve direksiyon kutusunun gevşeyen vidalarından kaynaklı demişler. Gidip bunların hepsine baktırsam serviste çok para isterler mi? Sizce sorun tam olarak ne olabilir?
amortisor tablasi degisince ses kesilmisti