Direksiyon Problemi

flashs94

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba arkadaşlar; 1994 model Flash s im motor ısındıktan sonra ( soğukken hiçbir sıkıntı olmadığı için yazıyorum alaka kuramamış olsamda ) direksiyonum son derece sertleşiyor ve toplamıyor nedeni ne olabilir acaba ?

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben flas dan pek anlamam ama bu arızayı symbol cliolarda powerdan yapar bunda varmı hiç bilmiyorum ama direksiyon kutusundandır.Büyük ihtimalle

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyonda sertleşme ,
- Eskimiş , yıpranmış , dişleri silinmiş lastiklerden dolayı olabilir .
- Alt takımda direksiyon kutusu gibi parçaların yıpranması yada yağsız kalmasından dolayı yapabilir .
- Eksik hava basıncından dolayıda yapabilir .

Motor soğuk olduğunda yapmıyorsa bir yerlerde yağsızlık vardır belki . Aks körükleri , ve direksiyon kutusu ve rot başlarına bir bakın .

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
İlginçhımmen temizi bir rotcu 5 dk'da teşhisi koyar,yürüyen aksamda biryerler yağsız kalmış ama neresi?tahminim ama öylede ses yada uğultu yapması gerekir çözemedim valla.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca size tavsiye aracı hidrolik direksiyona geçirmeniz . Düzgün bir R-19 yada Clio 1 hidrolik direksiyon kutusu + pompa bulursanız hiç bir sıkıntınız olmaz .
Aracınızı seversiniz . Flash S olduğu için motoru güçlü hiç bir sıkıntı etmeden çalışır .

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca size tavsiye aracı hidrolik direksiyona geçirmeniz . Düzgün bir R-19 yada Clio 1 hidrolik direksiyon kutusu + pompa bulursanız hiç bir sıkıntınız olmaz .
Aracınızı seversiniz . Flash S olduğu için motoru güçlü hiç bir sıkıntı etmeden çalışır .
+1.:eyv

flashs94

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sorun direksiyon mafsalı ve sağ amortisör bilyesi, Kütahya da yaptırdım 2 yeni helezon aldım 1,5 bakla kestirdim üzerindekiler topu topu 2 baklaydı amortisör bilyesi değişti sorun hallolur diye düşünmüştüm ama mafsal sıkışık arada salıyor, ilginize teşekkürler:bant

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sorun direksiyon mafsalı ve sağ amortisör bilyesi, Kütahya da yaptırdım 2 yeni helezon aldım 1,5 bakla kestirdim üzerindekiler topu topu 2 baklaydı amortisör bilyesi değişti sorun hallolur diye düşünmüştüm ama mafsal sıkışık arada salıyor, ilginize teşekkürler:bant

Yapmaması lazımhımm​Bilye orjinalimi takıldı?