Direksiyon Sertleşmesi

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese iyi seneler diliyorum.

Aracım 2017 icon edc 20 bin de. Cenaze dolayısıyla İstanbul'dan Antalya'ya gitmek zorunda kaldık. Orada bozuk taşlık patika bir yola girdik. Öndekiler girince bende girmek zorunda kaldım. 15 dk kadar burada sürdük. Yolun bitimine yakın direksiyon dönmeyecek kadar sertleşmişti. Asfalta inince daha net farkettim ki resmen dönmüyor. Işıklarda dönemez oldum. Aracı durdurup 5 dk bekledim sonra çok az düzelir oldu o şekilde eve geldim. Y. Servisten arkadaşı aradım ışık yakmadiysa düzelir geçer dedi. Araç dinlendi sabah olduğunda sertleşme büyük ölçüde gitmişti. O şekilde İstanbul'a donduk. Araç periyodik bakıma girdi. Şikayetimi de söyledim. Ama ustalar sorun olmadığını söyleyip işlem yapmadılar.

Ben biliyorum hala devam ediyor. Biraz bozuk asfalta girsem bir iki çukura girse sertleşme oluyor. Devamlı kullanan anlar. Direksiyon kutusu değişimi vs. birşey yaptırmam lazım. Yaşayan yada yol gösteren biri olursa sevinirim.

ozggen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok hızlandığımızda,bayır çıktığımızda falan direksiyona daha hakim olmak direksiyon sertleşir ve bir süre sonra kendine gelir.Sizin de sorununuz bence o şekilde.Eger düzeldiyse bir şey yapmanıza gerek yok diye düşünüyorum.Benim fikrim bu yönde.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Elektrik destekli direksiyonun bağlantıları da kontrol edilse iyi olur bir yerde temazsizlik olabilir

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksyonu bilgisayara baglayip format attir. Adaptasyonu ueniden yuklet doatum belki duzelir

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servis birşey yok dedi. Merkezden aradılar memnun musunuz diye bende anlattım durumu. Biraz daha kullanın olursa yeniden getirin dedi kısaca. Bu arada dün farkettim lastikleri de çok şişirmişler. Nasıl iş yapıyorlar anlamadım.