Direksiyon sertliği

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar
direksiyon sertliği konusunda ne düşünüyorsunuz bana sert geliyor benim arabanın
hyundai yumurta kasaların direksiyonunu adam karşımda elinin tabanıyla tutmadan çeviriyordu ben tutarak zor dönüyor hidrolik direksiyon hemde amatisör bilyaları değişti yenilendi maşalar değişti yağları tamam eksik yok ama neden sertleşitr neyine bakılması lazım
baskı balatayıda değişeceğim debriyaj telinin olayından sonra 5.vites 3000devirde 104 falan yapıyor ama debriyaj sert diye değişeceğimbaskı balatayı biryere sordum 130 tl valeo dedi ama çeşidi çok hangisi olduğuna sökülüp bakılması lazım dedi kaç tl dir

su alma problemi için de bu akşam kaportacı camcı gezdim adamlara anlata anlata dilim kurudu kaportacıya anlattım fitillerden olabilir havuzda çürük olabilir dedi tamam dedim camcıya gittim camdan alsa camdan akar fitilden almaz dedi su koyup test edelim dedi camcı yarın gel test edelim dedi kaportacı ön kısmın söküşmesi lazım dedi antenden ve fitilden değil dediler havuzda çürük varmı diye söktürecem artık
su alma ve baskı balata sorunu nu da hallet din mi başka birşey kalmıyor aklıma gelen herşeyini yaptırdım yaşlı kurtun birde şu sorunlardan kurtulabilseydik

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla abi benim biraderinde europası vardı derksiyonu çok sertti nerdeyse toros gibiydi. Aracınızla kazasız belasız sürüşler dilerim.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla abi benim biraderinde europası vardı derksiyonu çok sertti nerdeyse toros gibiydi. Aracınızla kazasız belasız sürüşler dilerim.
sağol adaşım ya herşeyine bakıyorum ama yinede arıza çıkar diye ödüm patlıyor şu iki problemide halledebilseydim türkiye turuna çıkacağım artık yeter değilmi bu kadar bakım

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah tüm sıkıntılarını gidermende yardımcı olsun. Bir an önce turuna çıkarsın inşallah.:eyv

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sana bir kangoo alalaım

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnşallah en kısa zamanda istediğiniz kıvama gelir araç ve sizin türkiye turundaki fotolarınızı seyrederiz burdan :eyv

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnşallah en kısa zamanda istediğiniz kıvama gelir araç ve sizin türkiye turundaki fotolarınızı seyrederiz burdan :eyv
Sağolasın abim arabamı seviyorum ama sorunları can sıkıyor bende acemi olunca

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ABİM baskı balata alacağım reno 19 - 98 model enjeksiyonlu 1.6 k7m motor valeo marka baskı balata dersem yeterlımı bunda daçeşit çokmuş bir yere sordum 130 tl dedi ama benim arabaya uygun olanmı bilemedi sökünce getir ondan verelim dedi orjinal kodu falan nosu falan varmı alacağım yer başka sultanbeylide takılacak olan yer kartal sanayide 130 tl uygun gibi geldide sultanbeylide ordan alayım dedim

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi geçmiş olsun megane motorlu europa desen daha iyi anlayacaktır sanayiciler. Direksiyon sertliğine gelince hidroliği ve hidrolik motorlarına bi baktır derim hava yapmış olabilir.:eyv