Direksiyon sorunu

onbirocto

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler. aranıza yeni katıldım. çok faydalandığımıda söyliyebilirim forumdan.
bende 2005 otomatik vites scenic 2 var. arabamla belli bir hızı geçtiğim zaman direksiyon kendini toplamıyor. kendim manuel olarak toplamam gerekiyor direksiyonu. özellikle sağa dönüşlerde yapıyor. bu konuda bir fikri olan varmı.

şimdiden teşekkür ederim.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler. aranıza yeni katıldım. çok faydalandığımıda söyliyebilirim forumdan.
bende 2005 otomatik vites scenic 2 var. arabamla belli bir hızı geçtiğim zaman direksiyon kendini toplamıyor. kendim manuel olarak toplamam gerekiyor direksiyonu. özellikle sağa dönüşlerde yapıyor. bu konuda bir fikri olan varmı.

şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle üye tanıtım bölümünden kendinizi tanıtırsanız hem sorunuza cevap alır hemde kısa sürede daha çabuk tanışıp kaynaşırsınız forum üyeleri ile :eyv

onbirocto

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üye tanıtım bölümüne bilgilerimi yazdım. forumda yeniyim. işleyişi bilmiyorum. kusura bakma artık:)

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım kendi fikrime göre ya alt takım rot ve rotillerle viraj denge çubuklarda problem var yada daha kuvvetli ihtimal elektro servo direksiyon (elektrik destekli hidrolik direksiyon ) kutusunda kaçırma var. Eğer bunda problem varsa araç olduğu yerde ve çalışıyorken direksiyon çok rahat adeta kuş gibi dönmeli. Eger direksiyonu çevirdiğinizde çok hafifte olsa zorlanma varsa direksiyon kutusu değişim/tamir ister. tamir bildiğim kadarıyla 200-300tl civarı ; orijinal i ise 1.700 civarı.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Amortisör bilyası olma ihtimali yüksek.