Direksiyonda Sıkıntısı (tık sesi ve boşalma)

cann96

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle iyi akşamlar. Temiz bir megane 2 aracımız var :)
Bir kaç hafta önce başlayan sorun daha belirgin hale gelmeye başladı. Aracı ilk çalıştırdığımda veya yerine park ettigimde, direksiyon düz iken sağa veya sola çevirince ufak bir tık sesiyle hafif boşalma oluyor direksiyonda. Daha önce başına gelen oldu mu, nette benzer şeyler buldum fakat net bir sonuca varamadım ve buraya sormak istedim. Ne kadara mal olur? Şimdiden teşekkürler :) reno

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ;

Bahsettiğiniz Tik Ses Asagidaki BVideodaki Gibi Bir Tik Sesimi Acaba ?

Eger Bahsettiğniiz Ses Böyleyse Sorun Direksiyon Kutusunda , Değişme Vakti Gelmiştir :berbat :berbat

Direksiyon Kutusunda İse Sorun 400 Lira Civari Bir Maliyeti Var Kardeşim ...

cann96

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet, bu videodaki daha ileri seviyesi sanırım. Bizde sadece direksiyondaki kişi hissedip duyuyor şuanda fakat oluş şekli aynı... 59bin kmdeki araçta bu normal mi ? :soru

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olabilir neden olmasin ben degistirmistim ilk zamanlar yay taktim diye geldigini zannettigim ses yukselmeye basladi ve direksiyon kutusundan geldigini farkettim ... Hemen garantiden yenisini istedim degistirdim simdi araba cicek gibi oldu .. Ama tam emin olmak icin servise goster sorununu soylesinler sana daha saglikli olur.. Mehane 2 lerin kronik sorunu olan doner konvaktor sorunuda olabilir ama %60 ihtimal direksiyon kutusu sorunun :berbat :berbat

cann96

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim bytyfn :) dün farkliydi bugun daha farkli araç. Servise gosterdikten sonra yazarim sonucu

saftrik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
muhtemelen dirksiyon kutusu bu parçala rot ve rot başlarıylan takım olarak geliyor serviste yaptırırsan parça fiyatı 550+işçilik 350 toplam 900 tl yeni yaptırdım 2 gün oldu.