Direksiyondaki ilginç tepkiler

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu tespiti yapabilirler mi bilemiyorum ama birinci nesillerin arızalı olduğu aşikar. Arkadaşın da dedigi gibi garanti varken beya varsa çaresine bakmakta fayda var. Ben en son lastikleri degistirirken bir kac gün önce direksiyon aci ayari üzerine rot yaptirdim. Su an sorun yok ama eminim ki bir kaç sert cukur veya kasis sonrası yine aynı pozisyona gelecek.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu tespiti yapabilirler mi bilemiyorum ama birinci nesillerin arızalı olduğu aşikar. Arkadaşın da dedigi gibi garanti varken beya varsa çaresine bakmakta fayda var. Ben en son lastikleri degistirirken bir kac gün önce direksiyon aci ayari üzerine rot yaptirdim. Su an sorun yok ama eminim ki bir kaç sert cukur veya kasis sonrası yine aynı pozisyona gelecek.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kaçarı yok bende sıkıntılıydım bu direksiyonla. Serviste bi sensör resetlettim üstüne bi rot balans daha yaptırdım şimdilik idare ediyorum ama rotçu kapalı yapmış gibi tekerler sanki dıştan yiyor gibi tabanında dışa doğru olan yer simsiyah oluyor iç tarafı sanki yere değmemiş :/

kenanyildiz28

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rotcuların tespit edeceği bir şey degil. elektirikli direksiyon bunlar. direksiyon kutusunda sıkıntı var. servise birak arabani sikayetini yap. 1 gun kalir araban sikayetini anlat tepiti onlar yapsi fiyat versinler. belki araban servis bakimlidir iyi niyet garantisi olur. yada sunu soleyeyim eger dönüşleri tikirtili hissediyosan 2. nesil kolon takilmis oolabilir senden onceki sahibi yaptirmis olabilir. 1. nesillerde tikirti ses geliyor. 2. nesil dede donuslerde hissediyosun elektirik motorunu. bendede 2. nesil takili. servis gecmisine bi bak arabanin

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendeki full orjinal, açı sensörü kalibrasyonu sürekli bozuluyor. Sıfır noktasını düz gittiği nokta olarak belirliyorsun bilgisayarla o bozulup kayıyor direksiyon sürekli o noktaya dönmeye çalışıyor sonra sıkıntı da bundan kaynaklanıyor. Rot balansın düz olsa da araç çekiyor sürekli direksiyon sıfır noktasına dönmeye çalıştığı için, direksiyon bir türlü düz durmuyor yada düz ayarlanmıyor. Böyle kabul edip kullanacaksın gerçi satarsam daha da renault almam gibi geliyor çünkü aracın herşeyi 10 numara olsa da takılan biri için bu durum o kadar can sıkıcı ki koskoca markadan soğutuyor. Direk group.renault.com'a mail attın ingilizce bu durumu ki durum konusunda servisler de yetersiz rot balans yapıp yolluyorlar açı sensörü sıfırlamayı bile bilmiyor rotçu ustaları. Müşteri hizmetleri aradı servise çağırıyorlar benim o kadar boş vaktim yok, aynı muameleyle karşılaşacağımı bildiğim yere gelmem daha aramayın dedim.

emreu61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu direksiyon sorununu cozebildiniz mi bende suan ayni sorunu yasiyorum arabanin herseyinden cok memnunum sirf bu yüzden satma durumuna geldim bulundugum yerde servis dahil kimse çözemedi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bu direksiyon sorununu cozebildiniz mi bende suan ayni sorunu yasiyorum arabanin herseyinden cok memnunum sirf bu yüzden satma durumuna geldim bulundugum yerde servis dahil kimse çözemedi
Geçmiş olsun direksiyon kutusu sorunu gibi geldi direksiyon kutusu boşluğu alınıyor diye biliyorum bi araştırmanızı tavsiye ederim. Hatta Renaultfanclub Facebook sayfasında Megane 2 de yaşanan sorunun bu şekilde çözüldüğünü anlatan video var

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluence'imdeki açı sensörü hatası yeni aracım Kadjar'da da var. Tam ortalı ayarlı değil direksiyon düz aracım düz gidiyor ama açı sensörü sıfır noktası yanlış yerde sürekli oraya çevirip bırakıyor alıştım artık.