Direksiyondan gelen çıt sesi neden gelir ?

o6plaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.A arkadaşlar bi sorunum var..
sokağın köşeyi dönerken direksiyonu tam sağa çevirdikten sonra çeyrek tur sola çevirdiğim zaman çıt diye bi ses geliyor(bozuk parayla cama bir kez vurursunuz ya o misal)
bunun sebebi nedir ?
daha büyük sorun açar mı ?
bu sesin bi sonraki aşaması ne olur ?
bilgili arkadaşlardan yardım istiyorum

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam mrb aracınızı rolantıde calıstırrken oldugu yerde dıreksıyonu tam tur saga sola cevırın yavasca eger aynı ses gelıyorsa dıreksıyon kutusundandır ya kutuyu tutan baglantılar gevsemıstır yada kutunun kendısınden kaynaklanmaktadır umarım ıkıncı dedıgım degıldır cok masraf cıkarır

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Kağıt sürtmesi gibi bir ses ise döner kontaktördeki kablonun mekanizma sesidir o. Eğer durduğunuz yerde çeviriyorsanız tın tın diye ses geliyor ise ön amortisör rulmanlarından gelir.

osmnszr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük ihtimal döner kontaktördeki kablonun mekanizma sesidir..
Megane II lerin kronik sorunu bir sonraki aşama ses yoğunlaşacaktır..
Ben yaklaşık 6 aydır bu şekilde kullanmaktayım halen bir sorunla karşılaşmadım

o6plaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dururken sıkıntı yok beyler. sürtme sesi de değil sadece bozuk paranın cama vurma sesi gibi bi kere geliyor kesiliyor tabi her tam tur da bi kere geliyor. sadece hareket halindeyken o da yalnız sağdan sola çevirirken oluyor soldan sağa çevirirken sorun yok. inşallah daha büyük masraf açmadan bi süre daha götürür beni :)

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynisi benim 2005 model de oldu gecen hafta. Direksiyon kutusu degisti simdilik sorun yok 4 bobin kutu ,triger kayisi amortisor ust kuleleri degisimi toplam 1500 tl verdim

o6plaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
önceden sağdan sola çevirirken oluyordu şimdilerde soldan sağa çevirirken de olmaya başladı hafiften de kağıt sürtme sesi de geliyor. tık sesleri sadece hareket ederken geliyor. durup direksiyonu çevirirken sorun yok. Ankara da yapabilecek usta var mı bildiğiniz ?

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam gecmıs olsun gecende yazmıstım direksıyon kutusunda dıye buyuk ıhtımal kutudan ankarada şaşmazda lokman torna var ıstersenız bı gosterın işlerini ıyı yapıyorlar numarası 0312 278 29 53

o6plaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam gecmıs olsun gecende yazmıstım direksıyon kutusunda dıye buyuk ıhtımal kutudan ankarada şaşmazda lokman torna var ıstersenız bı gosterın işlerini ıyı yapıyorlar numarası 0312 278 29 53
Allah razı olsun abi, elim bolalınca yaptıracağım inş buradan da bi fiyat alırım :)