direksiyondan gelen ses

mernus70

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2015 model 1,5 otomatik clio sahibiyim aracım direksiyonundan sağ sol hareket esnasında ince bir kapı gıcırtısını andıran ses geliyor daha önce başına gelen var mı acaba yada çözüm önerisi olan şimdiden teşekkürler

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2015 model 1,5 otomatik clio sahibiyim aracım direksiyonundan sağ sol hareket esnasında ince bir kapı gıcırtısını andıran ses geliyor daha önce başına gelen var mı acaba yada çözüm önerisi olan şimdiden teşekkürler
Aynı durum bende de var. Özellikle soğuk havada artıyor. Son günlerde kasislerden geçerken ön takımlardan gıcırtı sesi gelmeye başladı. Neresi değişmeli bilen var mı?

mernus70

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen soğuk havalar da daha fazla :)

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Öncelikle 100 şeyden olabilir. Benim eski VAG grubu arabada aynı sorun vardı. İnternette de çok videosu vardır. Direksiyon milinin altta bağlantı kısmından geliyordu bu ses. Usta yağlı Wd40 sıkmıştı sanırım. 2 sene sonra bir daha sorun yapınca ben de sıkmıştım. Bunu başka araçlar için de gördüm, şidmi youtube'da Dacia için de gördüm. Sessiz bir ortamda paspasın orayı iyice ışıklandırıp orada bekleyip direksiyonu oynatıp bakabilirsiniz. Wd40 doğru mudur emin değilim ama deneyebilirsiniz...
Ya da amartisör, alt takım, direksiyon kutusu vb. olabileceğinden ustaya gitmek en güzeli...

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı ses bende de var önce lastiğin yerle surtme sessı sandım ama her yerde yapıyordu ozellıkle sola sona kadar cevırınce on gogusten ınanılmaz bır tıreme sesı gelıyor servıse alsım yıne her zamankı gıbı servıste yapmadı bu arızayı vallahı bıktım sıfır arac aldık almaz olaydık

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2016 clio icon aracımda aynı sorunlar vardı. Konya da yetkili servise giddim. Durumu izah ettim. Ön amartisör körügünün içini vd40 siprey sıkıp giresle yağladılar. Sorun düzeldi. Ne sava sola dönüşte nede kasislerden geçişte ses yok. Araç pamuk gibi oldu. Üçreti almadılar. Artık yılda bir aynı işlemi yaptıracağım.

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben sesi direk kabının ıcınden alıyorum multımedya ekranının hemen arkasından gelıyor amartısorlerden gelmıyor sorun baska muhtemelen