Direksiyondan Gelen Ses

Farwynd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Garantisi devam etmekte olan aracımın direksiyon civarından "tıkırtı" diye tanımlayabileceğim sesler geliyor. Sanırım seslerin yoğunluğu hava sıcaklığına ve gidilmekte olan yolun düzgünlüğüne göre değişkenlik gösteriyor. Yaşadığım şehirdeki yollar bir süredir kötü olduğu için bu sesi daha fazla duymaya başladım. Kalorifer klape motorunun değişmesini gerektiren saat sesi değil; o geçtiğimiz günlerde garantiden değiştirildi. Bu sesin ne olduğunu bilen var mı?

sıradışı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyon kutusundan yada fren kaliperlerine baktırın.Direksiyonu tam sağ yada tam sol yapip kaliperleri sallayın boşluk oluşmuş mu?

bomonti34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende aynı dertden servise gittim,
garantisi devam ediyordu aracımın,
ön takımda bazı gevşemeler olduğunu ve ayarladıklarını söylediler,
inanmadım ama sorun çözüldü,ses yok artık.

Farwynd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Farwynd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende aynı dertden servise gittim,
garantisi devam ediyordu aracımın,
ön takımda bazı gevşemeler olduğunu ve ayarladıklarını söylediler,
inanmadım ama sorun çözüldü,ses yok artık.

Cevabınız için teşekkürler. Bana da ön takım ile alakalıymış gibi geliyor çünkü bazen geliyor, bazen gelmiyor; bazen çok az geliyor, bazen çok geliyor.

CoastGuard

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bendede aynı problem vardı uzun uğraşlar sonucu ses gelen yeri buldum elimle dokunarak heryere. Bende ses gostergenin üstünü kapatan aparattan geliyordu servise gittim söküp cekomastik ile yapistirdilar. Renault bu kadar rezil marka işte daha 8 aylık arabada böyle sorunlar oluyor.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön torpidonun cama vuran havalandırma kısmı ve yandaki havalandırma kısmının içine yalıtım yapıldı benim araçta sesler gitti. Bi ara cidden sinir hastası olmuştum..

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önceki aracım 2013 Opel Astra sıfır almıştım. Bu konsol sesi ondada vardı hele kışın soğuktan tıkır tıkır nasıl ses yapıyordu anlatamam. Bunu opeli kötülemek veya Renault övmek için yazmıyorum. Nitekim benzinli olmasa satmazdim. Bu sesler bu fiyatlarda araçların çoğunda var. Yani aramızda Opel Astra clio4 den daha kötü segment araçtır diyebilecek olan yoktur herhalde. Ben aracı değil motorunu (dci) düşünerek satın aldım. Hakkınıda dibine kadar veriyor.