Direksiyonu bırakınca kendi kendine hafif sağa dönüyor

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adaptasyon olayini yeni duydum. Ben durumumu izah edeyim. Bu yaz küçük bir kaza yaşadım bu kaza neticesinde sağ ön tekeri değiştirmek zorunda kaldım Tabii diğerleri eski sağ ön teker Yeni olunca Aynen dediğiniz gibi hocam direksiyon Şöyle 1 milim kadar dönüyor fakat kendini toplamıyor not yaptırdığım Balance yaptırdım yok nafile en sonunda tekerlerin yerini değiştirdim tekerlerin yerini değiştirince yeni tekerleği nereye takarsam direksiyon o tarafa yatıyor Yani direkt tekerlerin uyumsuzluğu çok önemli direksiyonda akat adaptasyon olayını İlk defa duydum arkadaştan ilk servise gittiğimde bu adaptasyon olayını soracağım

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu adaptasyon dedikleri nedir hocam tam olarak açabilir misiniz Bu konuda bize bilgi verebilir misiniz bu rotla alakalı bir durum değil mi

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adaptasyon ayari direksyonla mi alakali acaba

adanus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet hocam, tekerliklerin hangi koordinatta gidecegini ayarliyor. Beyine baglanip, aracin haritasindan koordinat giriyorlar diyebiliyorum, boylelikle araciniz duzelmis oluyor(eger rot balansinizi da duzelttirdiyseniz)

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hmmm onu benim aracta yaptilar olmadi tabiki tekerin biri yeni o tarafa cekme yapiyor

yalkin_k

Kayıtlı Üye
58-Sivas
Arkadaşlar rot ayarı için kontrole gittim sağ ön toe ayarında milimetrik bir ayar yaptılar test sürüşü yaptım. Sorun devam ediyordu. Sonrasında arka lastikler jantlarla birlikte önlerle yer değiştirilince düzeldi.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar rot ayarı için kontrole gittim sağ ön toe ayarında milimetrik bir ayar yaptılar test sürüşü yaptım. Sorun devam ediyordu. Sonrasında arka lastikler jantlarla birlikte önlerle yer değiştirilince düzeldi.
Geçmiş olsun

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen hocam tekerlerden kaynaklaniyo bu sorun

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde 1 tane lastik yeni onu nereye takarsam o tarafa cekiyo arac

nebula449

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam benim araç da kış lastiklerini taktırdıktan sonra sola çekmeye başlamıştı. Lastikçiye gittim Rot balans a baktı Sol tabla fişeğinin değişmesi gerek dedi. Bir çukurdan hızlıca geçmişim ondan sonra olmuş. Bir ara baktıracağım bakalım.