Direksiyonu Çevirin - Start !

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sabah araçla ş.içi kısa mesafe yol yaptım. Bir yerde durdum, arabayı stop ettim. Tekrar araca geldim, çalıştırmak istediğimde ekranda Direksiyonu Çevirin - Start uyarısı vardı. Direksiyon kilitliydi ve çevrilmiyordu. Eller serbest olmadı, kartı taktım olmadı, pili çıkarttım taktım olmadı. Yedek kartı evde olduğu için deneyemedim. Yaklaşık 5 dk sonra kendiliğinden düzeldi. Böyle durumla karşılaşan oldu mu?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Bismillah, ilk defa duydum bunu, Clio'ların türlü türlü huyları çıkmaya başladı... :)

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Böyle Durumda Start&Stop a Basarken Direksiyonu Hafifçe Sağa veya Sola Çevirmeniz Çok Az Güç Uygulamanzı Yeterli ... Tabi Anahtar ve Arıza Işığı Yanmıyorsa.

volkankubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Durdugunuz anda direksiyon tam sol veya tam sagda birakip gittiyseniz direksiyon kolon kilidi acisini yakalayalamiş beyin kendini kitlemiş olabilir daha sonra siz ugrasip direksiyonu ortalayip ugraşsinca kendine gelmiş olabilir saygilar...

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnternetten baktım, direksiyon kilit kolonu diye bir parçadan bahsediliyor. Yol yardım ile servise çekilenler var. Ben kurcalarken mi açtım, yoksa düzeleceği mi vardı bilmiyorum ama yarın servise gideceğim. Kronikleşmesin

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Durdugunuz anda direksiyon tam sol veya tam sagda birakip gittiyseniz direksiyon kolon kilidi acisini yakalayalamiş beyin kendini kitlemiş olabilir daha sonra siz ugrasip direksiyonu ortalayip ugraşsinca kendine gelmiş olabilir saygilar...

Direksiyon düz duruyordu

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O kadar derin bir sorun olmadığını düşünüyorum. Zaten size verdiği uyarı benim dediğim gibi direksiyonu çevir starta bas. Kart takılı veya kontak açık.

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O kadar derin bir sorun olmadığını düşünüyorum. Zaten size verdiği uyarı benim dediğim gibi direksiyonu çevir starta bas. Kart takılı veya kontak açık.
İnşaallah öyledir. Ben defalarca denedim direksiyonu sağa kilitliyken çevrilebileceği noktaya kadar çevirdim starta bastım, basılı tuttum, kartı yuvaya takıp da denedim olmadı. İnternette yazana göre bir clio 4 için yol yardım gelmiş, yapamamış çekiciyle servise götürmüşler

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio'ları her zaman severim her yeni kasanın makyaj görene kadar belli başlı arızaları olabilir. Ancak bu clio 4 ler çok nazlı niyazlı çıkmaya başladı. Clio 3'de hiç böyle dertler yoktu. :)

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnşaallah öyledir. Ben defalarca denedim direksiyonu sağa kilitliyken çevrilebileceği noktaya kadar çevirdim starta bastım, basılı tuttum, kartı yuvaya takıp da denedim olmadı. İnternette yazana göre bir clio 4 için yol yardım gelmiş, yapamamış çekiciyle servise götürmüşler

Onlarda da başka sorun olabilir dediğiniz gibi buna benzer kitlenme sorunu fiat puntolarda da varmış ve yolda sürüş esnasında kitlenip hayati risk yoldan çıkma gibi kotu durumlar oluşmuş anlatanlar var. Şukur ki renoda clio da oyle bir durum yok özellikle cliolarda asist kit hafif elektrik takviyeli diye ek para alınarak yapılıyormuş . Ben arabayı ilk teslim alırken o yazı çıkmıştı teslim eden abi kartı tak direksiyonu hafif çevirtti sonrada çalıştı işallah sorunsuz kolay atlatırsınız masraf çıkmadan.