Direksiyonu çevirince gelen ses yardım

Ati başkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracımı alalı 3 ay oldu clio4 4 dci icon manuel araç 2014 temmuz ayı trafiğe çıkışlı şöyle alırken fark etmedim ama direksiyonu sola çevirince sol ön teker tarafından sanki teker bir yere takılıyormuş gibi tık tık diye ses geliyor her zaman olmuyor ama dururken veya 5-10 km hızda oluyor sanki yay sesi gibi sadece sola çevirirken oluyor direksiyon kutusu ile alakalı olabilir mi kronik bir arıza varmış sanırım bu konuda

kaptan47

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınız garantili degilmi garantiliyse servise gösterin hemen hallederler
genelde amortisör takozu o sesi verir direksiyonu çevirince tık tık diye
2 ve 3 seçenekte ise amartisör patlamış olabilir ve yahut rot başı boşluk yapmış olabilir ama dediğim gibi anlattıklarınıza bakılırsa amartisör takozlarından sizin sorununuz yüzde doksan ihtimalle.

kutlu_yurt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamlar bende de 2017 şşubat çıkışlı icon 09 var 2 gündür sabah soğuk iken direksiyonu çevirince ahşap gıcırtısı gibi bir ses duyuyorum,her iki taraftan ve lastlklere yakın bir yerden geliyor senki ama direksiyondan da olabilir tam anlayamadım araç ısınınca bir kaç km sonra kesiliyor ama ısınana kadar seyir halindeyken bile duyuyorum sesi,direksiyonda bir anormallik yok ve servise daha iki ay var hemen götürmem gerekir mi acaba

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genelde amortisör bilyasından yapar ustaya gösterin hemen anlar.

kutlu_yurt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
henüz 10 aylık icon kullanıcısı olduğum için servis adı vermek istemiyorum ama gittiğim yetkili servis,sesin plastik aksamlardan ve genellikle kışın gelebileceğini söyleyerek tekerleklerin orada bir yerlere w40 sıkarak gönderdi beni ve malum ses aynı şiddetiyle devam etmekte..bir yetkili servis daha deneyip olmazsa sanayi de kendi ustama göstereceğim umarım garantim yanmaz..

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amatisör takozu dediğin ses fazla bir miktar tutmaz önemli bişey değil

kutlu_yurt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amatisör takozu dediğin ses fazla bir miktar tutmaz önemli bişey değil

bu hafta sonu reno mais e götürdüm ve amortisor tablalarını (ya da tava tam hatırlamıyorum ) yağladıklarını söylediler ses tamamen kesilmiş degil ama o sesi araştırırken kalorifer klape motorundan da ses geldiğini farkederek garanti kapsamında motoru değişirdiler.
direksiyondaki sesi önemsememeye çalışıyorum artık hoş bir durum değil ancak ilgilenmediler de diyemem kesinlikle,,, bir süre daha böyle kullanıcam sanırım..

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
akslardan da yapar o sesi....
genelde sola dönüşte sağ aks, sağa dönüşte sol aks ses yapara ama...
arabaya çok patinaj çektirdilerse aksta boşluk oluyor..
tak tak tak diye alttan arada ses yapar...sol aksta boşuk varsa sol aks yapar...sağ aksta boşluk varsa sağ aks yapar..
genellikle motor soğukken daha çok ses yapar...arada da tık tık eder dişli sıyırır...

benimkisi öyle )))

kutlu_yurt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
akslardan da yapar o sesi....
genelde sola dönüÅŸte saÄŸ aks, saÄŸa dönüÅŸte sol aks ses yapara ama...
arabaya çok patinaj çektirdilerse aksta boÅŸluk oluyor..
tak tak tak diye alttan arada ses yapar...sol aksta boÅŸuk varsa sol aks yapar...saÄŸ aksta boÅŸluk varsa saÄŸ aks yapar..
genellikle motor soÄŸukken daha çok ses yapar...arada da tık tık eder diÅŸli sıyırır...

benimkisi öyle )))

hocam benimki genelde araba motor çalışır vaziyette ve dururken çevirdigimde ahşap gemi gacırdaması gibi bir şey ve evet soğuk iken daha çok yapıyor..anlamadığım nasıl kesemiyorlar bu sesi hayret..araba daha 11 aylık

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam benimki genelde araba motor çalışır vaziyette ve dururken çevirdigimde ahşap gemi gacırdaması gibi bir şey ve evet soğuk iken daha çok yapıyor..anlamadığım nasıl kesemiyorlar bu sesi hayret..araba daha 11 aylık

abi o zaman araban yeni..
akslarla alakası yok yani.

direksiyon hidrolik yağı azkenden yapar o sesi...

direksiyon milinden yapmasın o sesi..

sanayiye kesinlikle götürmeni tavsiye etmem..

sanayiye giren araba çıkamaz..
çıkarsa da sağlam çıkmaz ))