Disk fren arka

ozse

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar

arka frenleri disk fren yaptırmayı düşünüyorum,yaptıran var mı önerir misiniz? ve maliyeti nedir biliyor musunuz?
çok dik yokuşlarda el freni çok iyi tutmuyor koparırcasına çekiyorum ama bana yinede güven vermiyor,acaba ayarlatmak gerekir mi ?

Ahmet Mert

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
el freninizin teline baktırın. inanın daha ucuza patlar.

Numb7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde aklımda olan ve araştırmada olduğum bir konu, Motora yüklendikten sonra frenleri de güçlendiricem. Eğer bulursanız bilgi verin. Bu arada yokuş kalkış desteği yokmu aracınızda ? Neden el freni ile kalkma gereği duyuyorsunuz?

ozse

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yokuş kalkış desteği var ama park ettiğimde el freni güven vermiyor.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
El frenini ayarını serviste yaparlar, diske dönüştürmek zor olur ancak Clio 4 RS in fren sistemini uygulatırsan belki olur ve çok tuzluya gelir...

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
butun sistemin değişmesi lazım diye bilioyorum bir ara araştırmıştım hidrolik falan çok uzun iş birde yapacak adam lazım arka tambur balatalarını ve elfrenini kontrol ettir bence çok çok ucuza gelir ben hiç yeltenme derim ama yinede karar senin

Maslaniak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bütün iş güzel bir fren ayarında sonrasında tutmuyo diye bişey olmaz.. sonuna kadar çekiyosan ayarları düşüktür balatların..

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar arka frenleri disk fren yaptırmayı düşünüyorum,yaptıran var mı önerir misiniz? ve maliyeti nedir biliyor musunuz?
çok dik yokuşlarda el freni çok iyi tutmuyor koparırcasına çekiyorum ama bana yinede güven vermiyor,acaba ayarlatmak gerekir mi ?

O işe hiç girmeyin zahmetli ve masraflı olur. Servis benim aracın el frenini bakıma götürdüğümde kendileri ayarlamışlardı. O günden beri iki kere tık edince taş gibi tutuyor.