Disk ve balata değişimi

sedatty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Enjeksiyon kontrol edin uyarısı benim de başıma geldi, aynı şeyi söylediler, sonra yine verdi hatayı. Hatayı verdiği zaman hız kontroller dahi devre dışı kalıyordu.
en son İstanbul mais şube de EGR devir daim vanası değiştirildi.
Bilginize...

catkara

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba,bugün Tekirdağ Renault Buhari Otomotiv de ikinci yıl bakımımı yaptırdım,aracım 0,9tce icon.Bakım ücreti 313,48 tl tuttu.Hazır bakıma gitmişken bir de direksiyon kutusunu değiştireyim dedim alışkanlık oldu artık malum bu üçüncü değişimim olacak,direksiyon kutusunun siparişi de verildi.Bir de bu konuyu okuduğum için fren balatalarını da kontrol ettirdim,aracım şuan 27000 km de ve balataların 3000 km daha ömrü kaldığını söylediler ve yüz küsür lira değişim ücreti istediler.Ben de bu kadar kısa sürede balataların bitmemesi gerektiğini,garanti kapsamında olursa değiştirmek istediğimi söyledim. Onlarda balataların ömrünün kullanıma göre en fazla 35000 km olduğunu o yüzden garanti kapsamına giremeyeceğini söylediler.Sizce servis doğru mu söylüyor?Bir de balataları servis yerine sanayide değiştirsem aracın garantisi bozulur mu?Biraz uzun yazdim ama kusura bakmayın, cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. ..

dreamondata

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı markayı bulup takarsan servisin anlayıp sorun edeceğini sanmıyorum.