Dizel Araçlara Blow off takma

• Konuyu başlatan ApSUVai
  • Başlangıç tarihi

eXeLaNs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok teferruatlı ayrıca turbo hortumunu kesecen bilmem ne biraz aşar bizi sanırım

ahmcel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar ben 1 seneye yakın kullandım hks blow off gayette profosyonel bir şekilde montajı yapıldı..ancak turbonun ıcınde kı yag basıncı bır senede kaputun altını simsiyah bir görüntüye kavusturuo...ses olarak zevkli tabiki ancak blow off zamanla özelliğini yitirio ve üfleme yapmaya baslıyor..bu üfleme cogaldıkcada arabanın gücünden calıyor...buda montaj yapan ustanın cümlesiydi...:))

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gerenk yok o zaman :)

car_club22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Turbomuz yok ki Blow Off'umuz olsun :D

Yaşasın Atmosferik Motorun Gücü...:eyv

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha once bu blow konusunda bayagı konu acılmıstı hatta kavga bile cıkmıstı. ve benim dediklerime kimse katılmıyordu ama bakın kullanan arkadas beni haklı cıkarmıs :) ben daha once sunu söylemiştim ;

dizel araca blow off uygulamak iyi degildir. bi ara bende merak saldım bu blowlara hatta gidip 450 tl ye sıfır alacaktım hks nin blowunu alcagım yer bana bunu ben sana satmam kardes dedi. neden dedim turbo dizel araclara ben bunu önermiyorum ve satmıyorum 3 5 kurus para kazanacam diye arabanın mahvedilisine goz yumamam sonucta bu senin oldugun kadar devlet malı milli servet dedi. allah allah dedim ne zararı olurki dedim. dediki bana dizel arabada turbo blowa yag atar yag golune doner bi süre sonra kaput ve araban cekişten düser 2 çuf sesi alcan diye arabanı mahvetme dedi bana. bende vazgectim. boyle kara düzen seylere gerek yok dizel aracı olanlar taktırmasın blow. onun yerine elektro blowlar var ondan taktırsın kedi gibi ciyaklar ama gene motora zarar vermez :eyv

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
zaten saglam bi turbolu aracın olmadıktan sonra çuflamış fln neye yarrki bana bu cok amatörce kimse darılmasın bana fikrimi söylüyorum biraz özentilik gibi geliyo benim arabam çuflamıyo ama trfikte gördüğünüz araçların cou yaklasamıyoda çuflayıp gidemedikten sonra sadece ses çok anlamsız saygılar...

ahmcel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
zaten saglam bi turbolu aracın olmadıktan sonra çuflamış fln neye yarrki bana bu cok amatörce kimse darılmasın bana fikrimi söylüyorum biraz özentilik gibi geliyo benim arabam çuflamıyo ama trfikte gördüğünüz araçların cou yaklasamıyoda çuflayıp gidemedikten sonra sadece ses çok anlamsız saygılar...
kardesım zaten cuflayıpta gidecek die bi kanun yok..ona bakarsan m5 de cuflamıo ama oda gidio:)) benım arabam dızel gıdecegı hız zaten bellı yanı bunun forumda yuzlerce konusu acılıo...ama caddede agır usul gıderken cufladıgı zaman herkesin kafasını geri cevirtiyordu...amac bu zaten..elektroniklere kesinlikle bende karsıyım..ama dizel bi aracda blow offu kullanmayı bılırsen ıster ondan hava sesı cıkartırsın ıstedıgın gucte...ıster cuflatırsın...yanı kullanmadan bılemezsın...ama dıyorum bak bende arabaya bı yararı oldugunu soylemıyorum...sadece cadde ıcın ıdeal;)..yararlı olsaydı evde duruo bu aracımada takardım...

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardesım zaten cuflayıpta gidecek die bi kanun yok..ona bakarsan m5 de cuflamıo ama oda gidio:)) benım arabam dızel gıdecegı hız zaten bellı yanı bunun forumda yuzlerce konusu acılıo...ama caddede agır usul gıderken cufladıgı zaman herkesin kafasını geri cevirtiyordu...amac bu zaten..elektroniklere kesinlikle bende karsıyım..ama dizel bi aracda blow offu kullanmayı bılırsen ıster ondan hava sesı cıkartırsın ıstedıgın gucte...ıster cuflatırsın...yanı kullanmadan bılemezsın...ama dıyorum bak bende arabaya bı yararı oldugunu soylemıyorum...sadece cadde ıcın ıdeal;)..yararlı olsaydı evde duruo bu aracımada takardım...
demek istediğimde bu ses çok güzel hiç bi lafım yok ama blow un amacı o çuf sesini duyrmktan ziyade yüksek basınçla yüklenmiş turbuyo rahtltmaktır çuf sesini duyunca insanlar bakıyo güçlü bşi sanıyo ama sadece ses onu diyorum o çıkan ses benimde çok hoşuma gidio gitmio deil de elktronik direk anlaşılıo ve gerksiz diye düşünüyorum dizellere tkılanlarda ilgimi çekmio benim açıkcası tabiki zevk meselesi sölediklerime kimse alınmasın saygı duyarım