Dizel & Benzinli sorunsali!..

goyathlay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar..
Clio EDC Icon almaya karar verdim ama dizel mi benzinlimi, iste burada cok kararsizim.
Sehir ici benzinli 6,6 dizel 4,4 litre yakiyor.
Benzinlinin ise vergi avantaji var.
Aralarinda 5 bin tl fark var.
Konyada yasiyorum iklim karasal.
Is yerim 6-7 km mesafede.
Haftada 2-3 kez arabayla gidecegim.
Bunun yaninda bazen hafta sonu gezileri ve yilda birkac kez sehirler arasi yolculuklar da olacak.
2 yil sonra model yukseltmek icin satmayi planliyorum.

Tavsiyelerinizi merakla bekliyorum..

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
görünen yılda 5000-5500 km anca yapılacak. benzinli alınabilir ama 1 yıl sonra benzin çok yakıyor lpg taktırarım diyecekseniz baştan dizel alın derim.

YiGitalp

ID=04, R5 Coupe,
Genel Başkan
Bilgi Girilmemiş
Çok Fazla Kilometre Yapmıyorsanız Benzinli Almanızı Öneririm.Hem Performansta da İyi Hem Yakıt Ekonomisinde de Çok İyi.

Eğer Fazla Performans Aramıyorum Yakıt Ekonomisi Arıyorum Diyorsanız Dizel Almanızı Tavsiye Ederim...eyvalah.gif

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
düşünme benzinli al... 60.000km de bakımda yüzün güler:)

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hiç ikilemde kalmayın.dizelden şaşmayın. benzin her geçen gün artmaya devam ediyor.sadece işe gidip gelmek için değil gönlünüzce gezip arabanın keyfini çıkartmak varken dizel olsun.arabayı satmak istediğiniz zaman da dizel her zaman daha avantajlı ve karlı olur.

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 yıl sonra satıcaksanız zaten sıfır almayın bu birinci zarardır temiz ikinci ele yönelin derim. Yakıt konusunda ise aradaki benzin-dizel için vereceğiniz farkı ve yaptığınız yıllık kilometreyi düşünün karar sizin :) komşum bir alman markasının güzel bir aracına sırf dizel otomatik için neredeyse 10 - 15 bin TL civarı fazladan ödeyerek aldı. Araba hafta içi komple otoparkta yatıyor hafta sonuda 100 km yapmıyordur sonrada iyiki dizel almışım bak çok az yakıyor benzinli alıp fazladan yakıt parası vericektim dediğinde kahkalarla gülesim geliyor :)

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence dizel alın ;)

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Sessizlik,vergi avantajı,performans,son hızda mükemmellik,kışın çabuk ısınma ve iç mekanı ısıtma,EDC ile uyumu konularında kesinlikle 1.2 TCe almanı tavsiye ederim...

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hiç ikilemde kalmayın.dizelden şaşmayın. benzin her geçen gün artmaya devam ediyor.sadece işe gidip gelmek için değil gönlünüzce gezip arabanın keyfini çıkartmak varken dizel olsun.arabayı satmak istediğiniz zaman da dizel her zaman daha avantajlı ve karlı olur.
Abi benzin dizel farkı her geçen gün kapanıyor ki yeni vergilendirme sisteminde egzos emilsiyonlarını dikkate alacaklar dizeller vergi olarak benzinle farkı kapatacak... Birde düşük hacin yüksek performans az salınım olunca ekonomik olacak araçlar...

mtopacoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu kadar az kullanım için dizel e o kadar para ödemek gereksiz ki arad nerdeyse 8-10 bin oynuyor + vergi + bakım masrafları ve yukarda yazıldığı gibi performans / ses gibi konular da var.Benzinli 0.90 yada 1.2 tce karar sizin. Hayırlı olsun ..