Dizel & Benzinli sorunsali!..

goyathlay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorumlar icin tesekkur ederim
Bu arada Emisyon oranlari

Dizel 1,5 : 95 gr
Benzinli 1,2 : 120 gr

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dizel ve benzin hakkında bayağı bir yorum yapılmış ve bende bunlara katılmak istiyorum yaşadığınız şehirde illaki trafik vardır fakat istanbul gibi değildir istanbulda olsanız kesinlikle dizeli önerirdim fakat yaşadığınız yerde çok trafik yoksa ve yılda 5-10 bin km yi geçmeyecekseniz benzinli alın her konudan karlı olursunuz ve 2 yılda bir değiştirmek için 0 alınacaksa şayet arabanın parasını çıkartması lazım. örneğin arabanızla çalışıp para alacaksanız aksi takdirde 0 alırsanız zararınız çok olur ikinci el temiz bir araç düşürmeye bakın ;)

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 1.5 dci icon var manuel. bende alırken iş yerim yakın zaten çok km yapmıycam dedim ama yine de dizel aldım. iyikide öyle yapmışım. bi durum oldu trabzona gittim sonra ingilizce kursuna gider oldum akşamları otobüsle ne gidip gelicem dedim. o oldu bu oldu 5 ayda 6000 km devrildi. bence dizel al ayağını korkak alıştırmazsın :)

halid51

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zamanla bıkıp tüp taktırmayacaksanız en mantıklısı benzinli hocam

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel :eyv

boran138

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0,9 dizel bence .

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zaten baştan denmiş 5000 tl fark var 2 yılda bu kadar benzin harcamazsınız bu bir ikincisi km de avantajlısınız aracın 2. yılından sonra değişim söz konusu olduğundan bazı arkadaşlarımın dediği gibi ya ikinci el alın ya da opsiyon zenginliği bakımından sıfır benzinli alın derim benim fikrim. Çünkü dizel araç alırken otomatik olarak benzinli araç farkını opsiyondan kısarak başlatıyorlar.

MorphiuM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende benzin taraftariyim :eyv Ayrica 2 yil kullanip satilacak bir araba sifir alinirsa yzik olur paraya :berbat
Kiyaslamaniz gereken fikir bence su;
1) cok para verip dizel almak, benzine göre daha ucuz gördügünüz dizel yakitin parasini pesin ödemek gibidir. Ayrica servis ihtiyaclarinizda da fazla para harcamaniza sebep olacak.
2) benzinli alirsaniz daha az para ödenecek, vergi az olacak, motor gürültüsü az olacak, motorun isinmasi daha cabuk olacak. Tek problem günlük harcamaniz dizele göre daha fazla olur(yani gidilecek yola göre cebinizden cikan para daha cok olur)

Su durum cok komik gelir bana; dizel ve benzinli ayni marka-model 2 araba olsun, Tekirdag`a gidip gelsinler, toplam 200km yol gitmis olsunlar.
Kabaca konusacak olursak(arabasina, söförüne, hava durumuna ve vites tipine göre degisir) benzinli araba gidis-gelis icin 100TL harcarken, dizel araba 80TL harcamis olur.

Belki bunlar arka arkaya toplandiginda dizel araba tasarruflu görünebilir ama satin alirken daha fazla para ödetmisti:berbat

Satarkende daha pahaliya satilacak dizel araba, farkindayim!! O zaman tek düsünelecek sey günlük harcama ve suanda cepte bulunan para qw