DİZEL mi BENZİNLİ mi ?

meander

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar grand scenic II almayı düşünüyorum

dizelin artıları eksileri?
benzinlinin artıları eksileri?

yardımcı olursanız çok memnun olurum
şimdiden çok teşekkür ederim herkese

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel alırsanız yakıttan memnun kalırsınız neden lpg takarım benzinliye binerim diceksiniz o zamanda aracın tanıdı alamazsınız :eyv

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mümkünse dizel olsun. yakıttan yana karlı çıkarsınız ve torku yüksektir. baktığınız araçta km de önemli tabiki

KanGo'HeaD

Celal GEDİK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel

meander

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1-bir depo(yanlış bilmiyosam 60 lt di) dizelle ortalama ne yakar 1000 km gidermi 7 kişi ile?
2-bu kasaların 6 ileri vitesli olanları varmı?
şimdilik bunlar. aklıma geldikçe, kusura bakmazsanız başka sorularda soracam

meander

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel alırsanız yakıttan memnun kalırsınız neden lpg takarım benzinliye binerim diceksiniz o zamanda aracın tanıdı alamazsınız :eyv

bende öyle düşünüyorum ama forumda hep benzinlilere denk gelince ikilemde kaldım

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yılda 10.000 - 15.000 Km Arası Veya Daha Düşük Yol Yapıyor İseniz Benzinli Alınız Eğer Daha Yüksek Yol Yapıyorsanız Dizel Alınız. Az Kilometre Yapıyorsanız Dizelin Hiç Bir Avantajı Kalmaz Tam Aksine Daha Çok Dezavantajlı Olur :eyv

meander

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yılda 10.000 - 15.000 Km Arası Veya Daha Düşük Yol Yapıyor İseniz Benzinli Alınız Eğer Daha Yüksek Yol Yapıyorsanız Dizel Alınız. Az Kilometre Yapıyorsanız Dizelin Hiç Bir Avantajı Kalmaz Tam Aksine Daha Çok Dezavantajlı Olur :eyv
işim gereği şehiriçi ve şehirdışı günde 100km civarı yapıyorum. üstünede akşam iş harici sağa sola gidiyorum. ister istemez km fazla oluyor. yaz geldı aracı dahad fazla kullanmaya başladık
grand scenic isteme nedenim hem kalabalık olarak sağa sola giderken kullanacam,hemde diğer aracın yükünü azaltmak ıstemem

Son düzenleme:

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende öyle düşünüyorum ama forumda hep benzinlilere denk gelince ikilemde kaldım

içiniz rahat olsun yalnız km sine dikkat düşürülme riskide olabilir geçmişini renault servislerinden kontrol ettirebilirsiniz

meander

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
içiniz rahat olsun yalnız km sine dikkat düşürülme riskide olabilir geçmişini renault servislerinden kontrol ettirebilirsiniz
beğendiğim bi araç var onu araştırdım km orjinal 110bin 2007 model 1,5dci privilege 30bin tl