Dizel1.5 dci edc yakit hakkinda

fırtına kemal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2012 model araçim var geçenlerde bir arkadaş fazla yaktiğini yazmişti , uzun yola ilk defa çikiyorum bir depo yakitla 1250 km yol yapti bence çok iyi, paylaşayim dedim yorumlarinizi bekliyorum..

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2012 model araçim var geçenlerde bir arkadaş fazla yaktiğini yazmişti , uzun yola ilk defa çikiyorum bir depo yakitla 1250 km yol yapti bence çok iyi, paylaşayim dedim yorumlarinizi bekliyorum..
Menzil olarak bakmadım ama iki hafta once ben de 4.9 ortalama aldım. Yakıt olarak ( araç bakımı yapilmamis veya sorunlu araçlardan bahsetmiyorum ) bu aracı alipta memnun olmayan çok nadir çıkar. Sadece uzun yol değil sehir ici tüketim de benim için güzel.

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

matchmaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Menzil olarak bakmadım ama iki hafta once ben de 4.9 ortalama aldım. Yakıt olarak ( araç bakımı yapilmamis veya sorunlu araçlardan bahsetmiyorum ) bu aracı alipta memnun olmayan çok nadir çıkar. Sadece uzun yol değil sehir ici tüketim de benim için güzel.

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hocam 4.9 ortalamayı nasıl aldınız..yani aracın yük durumu, hızınız ve yol durumu hakkında bilgi verebilir misiniz? bir de aracınız manuel mi?

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

gayet makul değer yakaladınız. benimde geçen haftaki uzun yol bilgim şöyle;

dci 105 hp manuel

801 km (takriben ş dışı 770km- ş içi 30-35km), yakan 36.5 lt mazot, ortalama 4.5, ortalama hız 72 km, 200 km kadar klima açık

3 yetişkin, 30-40 kg arası bagaj, full depoyla yola çıktık (bir ağırlık faktörü), sakin kullanım, lastikler 1,5 yıllık lassa impetus revo 2+, yakıt shell nitro plus

fabrika verisi 4, bizimkisi 4.5

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam 4.9 ortalamayı nasıl aldınız..yani aracın yük durumu, hızınız ve yol durumu hakkında bilgi verebilir misiniz? bir de aracınız manuel mi?

Edc araç, bagajda bir cm bos yer kalmadı. 3 yetişkin bir çocuk. Giderken 170 e kadar çıktım yer yer. Donuste daha sakin geldim. Klima dönüş yolunda acıktı sadece.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

melihbello

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu degerleri nasil yakaladiniz benim arac 110luk sici 7.7 ort var

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu degerleri nasil yakaladiniz benim arac 110luk sici 7.7 ort var

Nasıl yakalandı isin Aslı bende bilmiyorum ama benim araç zaten Istanbul yoğun trafiğinde bile 5.9 u geçmiyor. Genelde sakin kullanırım ve aracın genel ortalaması 5.0 ile 5.5 arası değişiyor.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Nasıl yakalandı isin Aslı bende bilmiyorum ama benim araç zaten Istanbul yoğun trafiğinde bile 5.9 u geçmiyor. Genelde sakin kullanırım ve aracın genel ortalaması 5.0 ile 5.5 arası değişiyor.

Tansel pompa ölçümü yaptın mı hiç ?

matchmaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kullandığınız yakıt nedir motor yağı nedir? hayret verici doğrusu..

melihbello

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
zaten benim bilgisayar anlık tüketim çok gösteriyor ondan 6 altına düşmesi imkansız