Dizeli benzinli ile değiştirmek

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamun Aleyküm, benim aracım 125.000 km oldu ben bu aracı benzinli ile değiştirmek istiyorum, sizce kaç km ye kadar satışında sıkıntı yaşamam ve sizce ne kadar değer kaybederim lpg kullanan arkadaşlar lpg ile sorun yaşayanlar oldu mu?
2008 model expression 100 hp aracım.

empire_loups

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizelin psikolojik üst sınırı 100 bin kmdir. 150 bin km ve üzeri 2. elde sıkıntı çıkarabiliyor. Okuldan öğretmen arkadaş 146 bin km'deki 2008 focus tdci aracını 3 aydır satamıyor. Arayanlar km çok yüksek fiyatta bişeyler yapın alalım diyen galericiler.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende neden değiştirmek istediğini merak ediyorum açıkçası.

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende neden değiştirmek istediğini merak ediyorum açıkçası.

Dizel araca olan önyargı yüzünden km fazla ise satışı zorlaşıyor ölü fiyata gidiyor üstte arkadaşın verdiği örnek gibi.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlısı olsun ne diyelim.;)

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu ön yargılardan kurtulmak lazım, Bakımlı ve temiz bir dizel araç 200 binde bile olsa bir çok benzinli araca taş çıkartır. Piyasada böyle bir piyasa yapıyorlar ama iş satmaya gelince neden aynı şekilde davranmıyor bu galericiler?

Benim aracım 135.000 KM oldu, hala saat gibi tıkır tıkır çalışıyor. uzun yolda 3,5 lt, şehir içinde 4.3 lt yakıyorum, neden benzinli yada lpgli bir araçla değiştirmek isteyeyim ki?
sonuçta satarken de motor testi vs yaptırın, ömrünün ne kadar olduğuna bakıp ona göre fiyat biçin. hiç galericilere falan güvenmeyin.
Daha önce de 2005 dCi symbol vardı bende onu sattığımda 190.000km olmuştu, hatta enjektör arızası bile yapmıştı. o halde bakımlı olmasından dolayı zamanında 16.000TL ye satmıştım.

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf kardeşim haklısın vazgeçtim değiştirmiyorum ;)

reis64

Mustafa Fındıklar,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracından memnunsan hiç aklından bile geçirme bana göre dizel harika birde renault dizel motorları zamanında bakım yapılırsa 600.000 km kadar yol yaparsın bu benim fikrim gerisi sana kalmış şahsen ben dizel araca bindiğim kadar benzinli araca binemem

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
istanbulda 750.000 kmde megane2 taksi var. orjinal motoru ilgili haberi bulabilirsem linki buraya atacağım.

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu tür forumların sayesinde inşallah dizel önyargısı da kalkmış olur ben aracımın bakımlarını 1000 1500 km erken yaparım hava flitresini 5000 km erken değiştiririm hiç bir korkum ve sıkıntım yok ama işte dizel alacaksan km düşük alacaksın cümlesi ağızlardan düşmüyor buda insanlarda olumsuz bir etki izlenim bırakıyor ben çok sık araç alıp satmam ama satarken de elimden çabuk çıkaramam telaşı vardı ama sağolun sizinde önerilerinizle bundan vazgeçtim.