Dokunmatik Ekran ile Neler yapılabilir ?/Merak edilen diğer özellikler ve soru

coward

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

İlk aracım olan clio 4hb 90 SS aldım. Araç beyaz renk kırmızı çıtalar var, 42.550 trafik dahil aldıgım fiyat, boya koruma, paspas vs. hediye ettiler.

Tanıtımı geçelim :)

Soru 1:Sizce uygun mu almışım ?

Soru 2: Bu navigasyon ekranında film vb. izleme için megane ve diğer reno modellerinde yapılan crack veya satın alma işlemleri ile bunları açtırabilir miyiz ? Bunun için 6 ay 1 sene beklemek mi gerekecek ? Nasıl ilerlemek lazım, tecrübeleriniz nelerdir ?

Soru3: Resmi websitesi ve bazı videolarda arkada yer alan reno simgesinin ortasına kamera takılmış, serviste sonradan takılacakmış veya takılıyor, bu konuda bilginiz var mıdır ? (Martta gelecek otomatik viteslerde opsiyon olarak mı gelecek acaba, bu ve bunun gibi bir sürü canımı sıkan şey oldu, bizde yok ama bin lira farkla daha opsiyonlu bir araba çıkarırlarsa sıkıntı... bu arada merak edenler için söyleyeyim, 4 cam otomatik ve katlanır ayna benim araç.)

Soru4:Aracı bilgisayara baglayarak (ileride veya şimdi) araç stop ettiğinde aynaları kapatmaya programlayabiliriz gibi geliyor bana, mümkün müdür ?

Soru5:Stop Start arabaya zarar verir endişesi ile ve henüz tam alışamadığımdan sürekli kapatıyorum, bu çok can sıkıcı (BMW de bile aynı) bunu tek seferlik servise sokup kokten kaldırabılır mıyız sizce?

Fiesta 75bg dizel kullanıyorum bir yandanda arada daglar kadar fark var, sonuç olarak arabayı çok sevdim, bunuda burada belirtmiş olalım.

Uzun süredir ilk defa bir foruma üyelik alıp soru sorarken buldum kendimi, yardımlarınız ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

coward

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah hocam, tanıttım kendimi.

coward

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu ?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Fiyat gayet uyguna gelmiş üstelik extralarda var,4 cam otomatik olması iyi olmuş.
Araçlarınız henüz çok yeni ve forumlarda bu işlerden anlayan kişi sayısı çok azdır.
Renault Teknik Destek Moderatörümüz [MENTION=24]@cotech[/MENTION] bu sorularına cevap verecektir mutlaka,müsait olduğu zaman konuya yazar sende ilk ağızdan detayları alırsın....:eyv

MURATT TURAL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 - çok iyi almışsın hayırlı olsun , çıta farkını almamış bayi
2 - ekranda şu anda dediklerini yapamazsın ama bi işlem yapacaksan bu işlemler için boş bi flash bellek edin , içinde bilg, olan olursa tamamen ekranın programını bozabilirsin
3 - muhakkaki ilerid farklı versiyon çıkacak ekrandan internete bağlanma vs . RLİNK
4 - aynalar şu an katlanmıyor ileri belli değil
5- start stopta sıkıntı yok 280.000 defa marş basmaya kadar ömürlü

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben daha önce Aziz Atik plaza da bir clio 4 e binmiştim , dokunmatik paneli güç düğmesinden açtım , sonra bir sözleşme geldi kabul ediyor musunuz ? diye .
Bende o aracın ilk sahibinin yapmasını istedim yada o anlık saygı duydum ve hiç bir ayarını bile değiştirmeden kapadım .

dexterite

ERKAN SARIGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben daha önce Aziz Atik plaza da bir clio 4 e binmiştim , dokunmatik paneli güç düğmesinden açtım , sonra bir sözleşme geldi kabul ediyor musunuz ? diye .
Bende o aracın ilk sahibinin yapmasını istedim yada o anlık saygı duydum ve hiç bir ayarını bile değiştirmeden kapadım .
kadir navigasyonu her açtığında ilk açılışta sözleşme kabul ekranı çıkıyor

dexterite

ERKAN SARIGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şuan tr de olmayan yada tr'ye henüz verilmeyen.bir kaç özellik var clio 4 te.mesela ekranla nete bağlandığında gazete,mail vb. yazıları okuma(yanlış anlaşılmasın araç size okuyor) özelliği var araç istediğin dilde okuyor.arka kamera geri vitese takıldığında çalışıyor görüntüde çok net.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kadir navigasyonu her açtığında ilk açılışta sözleşme kabul ekranı çıkıyor

Bilmiyordum ama ben eğer bir seferliğineyse alacak olan kişi yapsın istedim :)