Durumun vaziyeti sıkıntı :/

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu akşam EB3436'nın yolda mazot bitmiş, bizim elemanlardan 2'si bidon ile mazot almaya Shell'e gitmişler, adama özellikle mazot dediklerini söylüyorlar ama pompacı bidonun içine benzin doldurmuş ve bizimkilerde hiç bakmadan arabaya döküp çalıştırmışlar kaldığı yerden dükkana kadar 3 km tam göstergede yazan yol yapmış ve fişi benim fark etmemle arabaya benzin koyduklarını anladık ve çalışır şekildeyken arabayı stop ettik kendisi etmedi yani sizce arabaya birşey olmuşmudur.. Direk tamirciyi aradım İNŞALLAH enjektörler gitmemiştir dedi iyice kıl düştü içime hımm

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim tahminim enjektörlere girseydi zaten o benzin motor dururdu.Eğer gitmediyse direk depo sökülecek ve yakıt sistemi yenilecek başka yolu yok.Eğer enjektörlere geldiyse ciddi zarar veriyor bildiğim kadarıyla

Son düzenleme:

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alperim için kararmasın ama depo yakıt sistemi enjektörler herşey değişebilir ama normal bi tamirciye gidersen değiştimeyip param parça yapıp temizlenmesi lazım...sıkıntı büyümez inş diyeceğim ama marş yapman bile büyük sıkıntı siz araba ile gitmişsiniz...

BGKANGOO

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence Pek Fazla Bişey Olmaz Enjektörlere Ulaşsaydı O Kangoo Dükkana Gelmeden MazAllah Patlardı

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maalesef fark etmemiz geç oldu belkide çok az içinde mazot vardır borularda filan belkide ondan stop etmedi araba yoksa benim bildiğimde direk stop ederdi ama bizimki etmedi çok değişik bi durum oldu :/

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ohooo Telefonla Aradın Sana Cevabını Verdim Hacı, Sök Mazot Filtresine Giren Giriş Hortumunu Koy Hortumun Ucuna Şişeyi Kontak Aç - Kapa, Aç - Kapa Yapa Yapa Çıkar Benzini Depodan, Sonrada Git Mazot Al Koy Bas Marşa, En Kötü İhtimal İle Gider Carbon Clear Yaparsın. Sonuç Olarak Bana Motor'un Kilitlemediği Söyledin. Hiç Bir Parçanın Sökülmesine Gerek Yok.

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ohooo Telefonla Aradın Sana Cevabını Verdim Hacı, Sök Mazot Filtresine Giren Giriş Hortumunu Koy Hortumun Ucuna Şişeyi Kontak Aç - Kapa, Aç - Kapa Yapa Yapa Çıkar Benzini Depodan, Sonrada Git Mazot Al Koy Bas Marşa, En Kötü İhtimal İle Gider Carbon Clear Yaparsın. Sonuç Olarak Bana Motor'un Kilitlemediği Söyledin. Hiç Bir Parçanın Sökülmesine Gerek Yok.

inşallah dediğin gibi kolay olur kardeşim :) Alper iyi haber ver kardeşim bize benim dediğim çıkmasın inşallah....

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnşallah o şekilde olur kardeşimmm bu yoktan zamanda bide enjektör filan hiç kaldıramayız .. Yarınn tamirciye gidicek zaten bi problem çıkarmaz İNŞALLAH.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok geçmiş olsun, toplam 3 km yol yapılmış anladığım. belkide benzin mazot filitresine bile ulaşmamıştır daha buda iyi ihtimal diyelim. sabah çekiciyle servis yada tamirhaneye aldırın.:(

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
inşallah dediğin gibi kolay olur kardeşim :) Alper iyi haber ver kardeşim bize benim dediğim çıkmasın inşallah....

Abi, Motor Kilitlerse Araba İstop Eder Sonra Sırası İle İşlemler Uygulandıktan Sonra Marşa Basıldığında Çalışır. Benzin Enjektörlere Ulaşıp Yanma Odalarına Püskürse Bile Motorun Dağılma Oranı Çok Çok Az, Öyle Hemen Pat Diye Pistonları Yamultup, Silindir Kapağını Karpuz Gibi Yarmaz. Şuan Uygulanacak En Basit ve İlk Yöntem Benim Belirttiğim Yöntem Olduğunu Düşünüyorum :eyv

İnşallah o şekilde olur kardeşimmm bu yoktan zamanda bide enjektör filan hiç kaldıramayız .. Yarınn tamirciye gidicek zaten bi problem çıkarmaz İNŞALLAH.

Tamirciye Gidecekte Nasıl Gidecek ? Birde o Var Yürütmeyi Deneyip Risk'mi Alacaksın Yoksa Çekici İle'mihihi