Dürüst Usta Bulunması Gerçekten Zor...

Gurul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

Belki sonuna kadar okumayan arkadaş olursa, öncelikli yazıyorum.

Forum halkı olarak sizden yardım istiyorum. Anadolu yakasında (Öncelik Pendik-Kartal-Maltepe) bildiği, tanıdığı, güvendiği usta varsa özel mesaj yoluyla telefon numarasını veya yerini söyleyebilir mi?

Kasislerden geçerken, çukurdan geçerken gacırt sesi geliyordu. Arkadaşların yorumu ve netten aldığım bilgiye istinaden Pendik Oto Saniye yolumu çevirdim.

Çok işim olmadığı için tanıdık da bulunmuyordu.Neyse ustanın (karaktersiz) birine böyle böyle bir durum olduğunu söyledim. Oralı bile olmadı. Beraber bir tur attık, ben de orada anlatmaya devam ettim. işte amortisör takozunun yukarıya doğru çıktığını, aşağı doğru alınıp sesi yok eden ustaların olduğunu söyledim. Azıcık bu işten anlayan birisinin benim ne demek istediğimi çok iyi anlardı. Bir de utanmadan eski reno yetkili servis çalışanıymış.

Neyse araçtan indik ve aracı kaldırdı. Sonra başladı sesin amortisör de olmadığını, bir parça ismi söyledi tam hatırlamıyorum işçilik + parça = 250 TL olduğunu belirtti. Ben de kabul etmedim. Bir iki yere wd sıktı hemen indirdi aracı(Sorunu tekrar tekrar söylemek istemedim. Anladım ki bu benden para koparmak istiyor, uzatmadım bende). Borcumuz nedir usta, seni de yorduk dedim demez olaydım. Adam 50 TL para istedi. Ben de bu parayı veremeyeceğim, yaptığın bir işlem olmadığını söyledim ve 3-4 kişi bir anda üzerime yürüdü. Hem yaptırmıyorsun, hem de bizi meşgul ediyorsun diye söylenmeye başladılar. Terslesem, kavga çıkacak biliyorum ki iş uzayacak. Haram zıkkım olsun dedim çıktım oradan.

Bu olaydan sonra tanıdık ustanın önemini daha iyi anladım.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

Belki sonuna kadar okumayan arkadaş olursa, öncelikli yazıyorum.

Forum halkı olarak sizden yardım istiyorum. Anadolu yakasında (Öncelik Pendik-Kartal-Maltepe) bildiği, tanıdığı, güvendiği usta varsa özel mesaj yoluyla telefon numarasını veya yerini söyleyebilir mi?

Kasislerden geçerken, çukurdan geçerken gacırt sesi geliyordu. Arkadaşların yorumu ve netten aldığım bilgiye istinaden Pendik Oto Saniye yolumu çevirdim.

Çok işim olmadığı için tanıdık da bulunmuyordu.Neyse ustanın (karaktersiz) birine böyle böyle bir durum olduğunu söyledim. Oralı bile olmadı. Beraber bir tur attık, ben de orada anlatmaya devam ettim. işte amortisör takozunun yukarıya doğru çıktığını, aşağı doğru alınıp sesi yok eden ustaların olduğunu söyledim. Azıcık bu işten anlayan birisinin benim ne demek istediğimi çok iyi anlardı. Bir de utanmadan eski reno yetkili servis çalışanıymış.

Neyse araçtan indik ve aracı kaldırdı. Sonra başladı sesin amortisör de olmadığını, bir parça ismi söyledi tam hatırlamıyorum işçilik + parça = 250 TL olduğunu belirtti. Ben de kabul etmedim. Bir iki yere wd sıktı hemen indirdi aracı(Sorunu tekrar tekrar söylemek istemedim. Anladım ki bu benden para koparmak istiyor, uzatmadım bende). Borcumuz nedir usta, seni de yorduk dedim demez olaydım. Adam 50 TL para istedi. Ben de bu parayı veremeyeceğim, yaptığın bir işlem olmadığını söyledim ve 3-4 kişi bir anda üzerime yürüdü. Hem yaptırmıyorsun, hem de bizi meşgul ediyorsun diye söylenmeye başladılar. Terslesem, kavga çıkacak biliyorum ki iş uzayacak. Haram zıkkım olsun dedim çıktım oradan.

Bu olaydan sonra tanıdık ustanın önemini daha iyi anladım.
Yıllardır gittiğim mekanik ve bakım işlerini yaptırdığım yer Mustafa ve Süleyman usta dükkan sahipleri iyi ustalardır ikisinden birine gösterebilirsiniz aracı ikisine de kefilim. Yeri Bostancı sanayi de Dedeman otel in e bebek tarafındaki ara sokaktan sanayi ye girince sağda Aktürkler ea41f745c653ce967b02fdfb663da706.jpg2ab889257ec47adf764c9a955fe93ffa.jpg

Ekli dosyalar

• ea41f745c653ce967b02fdfb663da706.jpg
    ea41f745c653ce967b02fdfb663da706.jpg
    59.8 KB · Görüntüleme: 0

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabanı her zaman yetkili servise sok...

Son düzenleme:

smhbrs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi usta gerçekten sıkıntı. Adama 5 tane sıkıntı söylüyorsun 3ünü yapıyor 2sini unutuyor. işçilik ücretini alıyor. diğer 2si için tekrar gidiyorsun tekrar işlik ücreti ödüyorsun. Hepsi karaktersiz bence.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Dağılınnnnn Megane 1 ci geldi [emoji16] destan yazmaya başladı gene

Gurul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, mesajlar öneri içerikli olursa benim için daha yararlı olur.

İlginiz için teşekkürler.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

mmmhhhmmm
cesaretin varsa bi odun al...sanayiyi bas...
yoksa burada aramıza katıl...))))))))

dışarda tek tek yakala hepsini....
4 kişi üstüme gelmeli değil de...

çocuğuma dokundu diye öğretmen dövenler...
saçımı yaktı die kuaför dövenler..
çocuk simit çaldı diye kafasını kıranlar nerede)))

hala öyle cesaretli bi adama rastlayamadım )))))

smhbrs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Yeni üye oluyorsun. toplamda 5 mesaj atıyorsun ve sıkıntının cevabını alınca çekip gideceksin bir dahada foruma uğramayacaksın. Birde trip atıyorsun :) Biz yazalım ki konun güncel kalsın.

smhbrs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde yazılan mesajlara "Mesajı Beğenme!" yapıyorsun oda cabası . Neyse...

Gurul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıkıntının cevabını aldığım yok, sağolsun bir coksun34 yardımcı oldu. Diğer cevapları okursanız, ne kadar gereksiz yazıldığını görebilirsiniz.

Adam bana cesaretini topla git döv diyor, bu şekilde yardımcı olunacaksa hiç yazmasın daha iyi.

Tamam cesaretimi topladım 4 tane izbandut, ellerinde levyelerle üzerine yürüyor olacakları yazayım.

1- Sağlam bir dayak yersin, o arada arabana zarar vermezlerse iyi.

2- Paranı gene alamazsın

3- Polis çağırdın, ifade aldı çekip gider.

4- Şikayet etsen, 4 e 1 gene teksin. Deseler iş yaptık paramızı vermedi, üstüne küfür etti nasıl ispat edeceksin?

Halen daha burada cesareti olan var mı diye yorumlar yazılıyor. Ben yardım istiyorum. Bir de 5 mesaja takılan arkadaşlar var. Daha yeni arabam olduğu için forumu keşfettim. Her konuya bilgim dışında yazılar yazarsam bu çöplük olmaz mı?

Lütfen yorumları yazarken, biraz düşünmenizi rica edeceğim.

Bu arada bir yere gittiğim yok, her öğrendiğim bilgiyi ihtiyaç duyuldukça paylaşmaya hazırım. Bilgi paylaştıkça güzelleşir.