Duster- 1.5.dci.hava filtresi

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
ışıktan sonra 57 ltr kadar alıyor...
lastıkler normal 215-65-16"...
genelde 4x2 moddayım...

şehiriçi 8.1. nadiren oluyor, genelde 8.3-9.ltr.arası gezıyor, ş.dışı 7.ltr. kadar ınıyor... esas sorun şehiriçi yakıt yani... 8.ltr.altına inse ses etmıcem... ;)

bir sorun var gibi araçta da, ıyı bır servıs bulamadım malesef burlarda.... :berbat

Abi Servise Bence Goturmeye Gerek Yok
Problem Bircok 6 Vites 105 Ve 110 Hp Dci Motorlu Arac Kullanicilarinin Ortak Sikayeti
Acizane Kendi Tecrubem
Vites Kucultmeyi İhmal Etme Ve Vites Buyutmeyi De Vaktinde Yap
Yani Tembellik Edip Nasilsa Toplar Demekdense 3 Den 2 Ye Aliver
Birde 6 Vites Olan 1.5 Dci 5 Vites Olana Gore Alt Devirde
Daha Cansiz Bu Durumda Ben Bile İlk Zaman Dip Gaz Yaptim
Sonra Tuketimde Milletin Dedigi Gibi Yakmisti
Son Olarak Gaz Pedalina Hassas Davran
Ornek 70 le Giderken Gaza Diyelim %40 Basiyorsun Bunu %30 Cek Yine 70 Le Gidicen Ama Yakit Dusecek

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
vites araları ufak ondan mı nedir, genelde fazla basmam gaza... bakalım bıraz daha dıkkat edek yınede... millet nasıl yapıyo düşük yakıt anlamış değilim...:soru:bant
dizelde genelde 2000 devir yeter diıye bılıyoz, tork burlarda max oluyo dıye, ama devirde yukseltınce karışıyo iş galıba... anlamadım gitti... 1.6.dci ve geniş ara vites olsa sorun olmazdı belkide... karışık mevzular beya... ;)

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Gaza Dedigim Gibi Davran Abi
2000 Devir Bazen Yetmiyor Yani Vitesi Degisirken Devir Dusuyor Vs Yola Gore Aracdaki Yolcu Ve Yuk Olayina Gore Dene Bak Sonucu Yazarsin Konu Dacia Hava Filtresinden Yakita Kaydi Ama Sorun Yok

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
burlarda performans filtre bulsam takacam yani... hiçdeğise 1 sene kafa rahat olur burda...yılda bi hava tut, 2 yılda bi temizlet, arabanın ciğer açılır...mis gibi olur...:cool: