Düşük devirde gelen ses

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. Araç yeni 1000km oldu. Yeni kasa clio4 joy 1.2 75bg Ancak bi ses kafamı kurcalıyor. Düşük devirde ve gaz verip çektigimde bi gıyyyy diye ses geliyor. Aynı ses araç boştayken durmaya yakında geliyor. Servise gösterdim normal dediler. Test sürüşünde sese normal dendi. [FONT=&quot] Bu ses kamyonlar yolda giderken gazdan ayaklarını çektikleri devam eden anlık olmayan sürekli devam eden sesin biraz daha düşük versiyonu gibi düşünebiliriz. Yada uzun yol otobüslerinde tam durmaya yakın ve ayaklarını gazdan çektiklerinde vınnnn diye bi ses geliyor. Sesi bu şekilde doğru tarif ettiğimi düşünüyorum. Bu sesin çok çok az şiddetlisi. Israrlarım sonucu salıya tekrar randevu verdiler. Teker bilyaları vs. kontrol edilecek. Bilgisi olan bilgi verrise sevinirim. Serviste nereleri kontrol ettirmeliyim. Nasıl bir ol izlemeliyim.[/FONT]

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabanız hayırlı olsun. ben bir sorun oldugunu düşünmüyorum. ama içinizin rahat etmesi açısından servise gösterin tabi.

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sesi tam tarif edemiyorum. Motor freni sesi gibi. Ama vitesi boşa atınca da var. Acaba buna benzer bir ses varmı aracınız da ? Ben biraz pimpirikliyim galiba :D Serviste bu sesin bütün araçlarda oldugunu ısrarlarım sonucunda teker bilyalarını falan kontrol edelim dediler.