Düzce Yetkili Servisi Kapanıyor

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Düzce'de Renault binek ve ticari araç satışı ile yetkili servisini yapan Biltan ekim ayında kapanıyor.
3-4 yıl kadar önce ÖNYAR adlı firmadan yeri ile birlikte devralmıştı galeri ve yetkili servisi.
Bir süredir satışı için ilanı vardı ama istediği fiyatı göremedi sanırım.
Şimdi kapanıyor. Yakın zamanda aracını servise götürecek Düzce'deki forumdaşlar bilginiz olsun.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Düzce'de Renault binek ve ticari araç satışı ile yetkili servisini yapan Biltan ekim ayında kapanıyor.
3-4 yıl kadar önce ÖNYAR adlı firmadan yeri ile birlikte devralmıştı galeri ve yetkili servisi.
Bir süredir satışı için ilanı vardı ama istediği fiyatı göremedi sanırım.
Şimdi kapanıyor. Yakın zamanda aracını servise götürecek Düzce'deki forumdaşlar bilginiz olsun.

Bilgilendirme icin teşekkürler.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
piyasa gerçekten içler acısı

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yetkili servislere malzeme sattığım dönemlerde Fiat’ın ana bayii konumunda olan bir servis ( ana bayi %100 yedek parça bulunurlugu sağlayan servis ) aylık 2.5 trilyon ( bugünkü para ile 2.5 milyon ) ile dönüyor ve kasaya giren net kar 60-70.000 tl. Açıkcası bu kadar büyük bir maliyete yapılacak is değil getirisi itibari ile. Yetkili servislerin kar marjı çok yüksek değil. Asıl parayı yan imalatlar vuruyor. Örneğin wurth Renault fabrika ile ürünlerin serviste kullanılması icin anlaşma yapıyor fabrika da servislere diyor ki benden her ay satsan da satmasan da su kadar wurth malzeme alacaksın. Bu gibi durumlar servisin üzerinde yük. Sanmayın ki faturada gördüğünüz 300 liralık 4 litre yağı servis 100 - 200 liraya alıyor. Servislerin kar marjı belli istese de onun dışına çıkamaz. Bu ve bunun gibi fabrika baskıları sayesinde servislerin durumu artık içler acısı. Bugün Renault sitesine girdim her serviste uzman teknisyene aracınızı emanet edin diyor fakat ben bugüne kadar o uzman teknisyeni göremedim gittiğim servislerde. Herkes en ucuz fiyata en iyi Mali ve hizmeti almak istiyor haklı olarak ama gerçek dünyada isler böyle yürümüyor görüldüğü üzere. Benim yetkili servisim yok onları savunmam da ama isin işleyişini bilen biri olarak bunları paylaşmak istedim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Aydın Söke servisi de kapandı, bana en yakın servis Aydın'da, ekonomik şartlar firmaları zorluyor...

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Düzce sanayide iyi ustalar olduğunu duydum. Mesela Bolu sanayide çok az usta var ve Bolu'da 2 tane yetkili servis var. Fahiş fiyatlardan dolayı (firmalar hariç) vatandaşların bir çoğu yetkili servislere gitmiyor.