dyn elektrik ayna iptali

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracımda (2011 dyn) elektrikli katlanır ayna var.
iptali için nette ve burada uzun araştırmalar yaptım bugün kullanma klavuzunda yazılanları uyguladım.iptal ettim.
bazı araçlarda menüde var
bazılarında servis iptal ediyor
bazılarındada bozulana kadar iptal olayı yok

ayna tanesi 400 tl ye yakın olunca her kilitlemede açılıp kapanmasın istedim:eek:

yanlız merak ettiğim şey şimdi artık el ile açıp kapayabilirmiyim sisteme zarar vermem değilmi?

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
elektrikli ayna el ile açılıp kapatılırsa sisteme zarar verirmi.

Ömer Tuncay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açılıp kapanmayı iptal etmek tabiki sizin kendi kararınız ancak otomatik çalışması daha iyi değil mi? Elle açıp kapatmak motora zarar verecektir diye düşünüyorum. Kapatmamanızı öneririm.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
elektrikli ayna el ile açılıp kapatılırsa sisteme zarar verirmi.

Elle kapatıp açmaya çalışınca yüksek ihtimal dişliler kırılacak.Ondan sonra sabit olarak durması gereken yerde tutamayabilirsiniz.

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
elektrikli aynalari otomatikten cikardim.ihtiyac aninda iceriden acip kapatiyorum.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Elle kapatma deyince dışarıdan fiziki kuvvet kullanarak kapatmak istediğinizi düşündüm.İçeriden düğme ile kapatmaya elle kapatma diyorsanız onun bir sıkıntısı olmaz.

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet fiziki kuvvetle kapanmasının zararı olurmu diye merak etmiştim malum ücretleri pahalı.kısa vadade pek bir şey olacağını zannetmiyorum ama devamlı dışarıdan el ile kapatılırsa motora veya dişlilere zarar verir sanırım.
araç yeni olunca bir çok fonksiyonu park halinde denemek zorunda kalıyorum kontak ve kilitleme her açılıp kapandığında aynalar açılıp kapanınca insan tırsıyor:)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Otomatik katlanir aynayi mumkun oldugunca acik birakmamakta fayda var dolayisi ile otomatikte kalmasi daha saglikli. Zira cogunlukla avm otoparklarinda araclar yakin mesafelerde park ettikleri icin aracina binmek uzere gelen kisi sizin aracinda katlanir ayna oldugunu bilemez ve bununla da hic vakit kaybetmeden dogrudan eli ile katlar. Yani siz dikkat etsenizde 3. Sahislar buna ozen gostermez. Ama tabi ki taktir sizin.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:eyv.

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence otomatik kapanma olayını yeniden geri getirseniz daha mantıklı. Zira alım satım yapmıyorsanız ve aracınızı bir süre kullanacaksanız bence keyfini sürün. Çünkü otomatik ayna kapanması hem araç için gerekli birşey hem de karizmatik bir duruş sağlıyor -araca da kullanıcısına da-