E.S.P Zorunlu Oluyor !!!

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cok gerekli ama vel hasil daha gecen aya kadar renault ta bile opsiyon olarak satiliordu :)

Tapatalk programından takla atarak gönderildi.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
90 yılından beri yoldan çıkmayan, takla atmayan arabamı benmi kontrol edecem esp mi iyice zıvanadan çıkardılar. esp ci akrabalarımı var ne diye düşünmüyor değilim ??

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
90 yılından beri yoldan çıkmayan, takla atmayan arabamı benmi kontrol edecem esp mi iyice zıvanadan çıkardılar. esp ci akrabalarımı var ne diye düşünmüyor değilim ??

bazı şeyler hayatta bir kez yaşanır. başımdan geçen olayı paylaşayım, bir önceki aracımla gece şehir dışı yoldayım önüme köpek fırladı son anda refleksle manevra yaptım zar zor toparladım. şayet hızım 10-15 km fazla olsaydı ya takla yada savrulma. örnekler artabilir, ne zaman başa ne gelir belirsiz.....

ESP her şeyi önler, kaza yapmaz diye kural yok ama güvenliği artırıyor

Son düzenleme:

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar diger aracım wolkswagende var ve bazen bilhassa deniyorum ve faydasi gerçekten var ozellikle kisin kar yagdigi zamanlar denedim mesela esp kapattigim zaman gaza birden yuklenince patinaj cekip saga sola giderken esp acip bunu yaptığımda araca izin vermiyor sabit tutuyor

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
bazı şeyler hayatta bir kez yaşanır. başımdan geçen olayı paylaşayım, bir önceki aracımla gece şehir dışı yoldayım önüme köpek fırladı son anda refleksle manevra yaptım zar zor toparladım. şayet hızım 10-15 km fazla olsaydı ya takla yada savrulma. örnekler artabilir, ne zaman başa ne gelir belirsiz.....

ESP her şeyi önler, kaza yapmaz diye kural yok ama güvenliği artırıyor

10294514_10203064532347623_1951712198120343793_n.jpg

Fotoğraftaki kimliği belirlenemeyen araç VOLKSWAGEN GOLF 6 full güvenlik donanımına sahip. EURO NCAP tan 5 yıldız almış bir araç. Özellikle bu kaza fotoğrafını paylaşıyorum ki bazı arkadaşlara ibret olsun. işin ciddiyetini hala anlamayan arkadaşlarıma gelsin. "Benim arabam alman tankı abi birşey olmaz" diyenler altındaki araba ne marka olursa olsun asla arabaya güvenmesin, yapılan ağır kazaların büyük bölümü yüksek model araçlarla yapılıyor, aracın verdiği güven hissi sürücüyü hız yapmaya sevk ediyor. Bir hatırlatma; EURO NCAP araç çarpışma testleri sabit 64km/h hızla yapılıyor veya kafa kafaya araçlarla 32+32 km/h testler yapılıyor, bu testler şehir içinde 2. Veya 3. Vites hızlarıdır bunlara aldanmayın. Hiçbir otomobil firması 90-100 km süratle giden bir araca garanti vermiyor. Neredeyse hepimizin ailesinde veya arkadaş çevresinde en az bir trafik kurbanı var, o yüzden o "beş yıldız"ları bir de bu gerçeklerle değerlendirin. kazadan hemen önce ortalama 90 km hızla giden araç tamamen bölünüp paramparça olmuş . Yerdeki kanlara bakarak az çok tahmin edebilirsiniz içindekilere ne olduğunu. Daha önce çok kez duyduğumuz bir uyarıyı tekrar yapıyorum; Lütfen aracınıza güvenmeyin, şöforlüğünüze güvenmeyin. Hız yapmayın, emniyet kemerinizi takın ve arkada oturanlar dahil her yolcuya emniyet kemerini taktırın.Seyir halindeyken dikkatinizi yola ve aynalara verin, cep telefonu teyp vb. İle uğraşmayın, belkide uğraştığınız son şey olabilir ve DİKKATLİ OLUN!!!

Olay kısaca bundan ibaret 90 km/h geçmeyeceksin ;)

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah muhafaza Allah cümlemizi kazalardan belalardan korusun sen dikkatli olsanda karşıdan vuruyor sana duasız yola çıkmayın.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah muhafaza Allah cümlemizi kazalardan belalardan korusun sen dikkatli olsanda karşıdan vuruyor sana duasız yola çıkmayın.

+1

Vade dolmuşsa yapacak bişey yok . ESP , ASR , ESC tüm alfabe de olsa Allah'ın takdiri neyse o olur .
He şu var , insan önlemini almalı takdiri Allah'a bırakmalı .

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Resmi gorunce hayrete dustun sanki shop gibi ama gercek tabiki nasil bi kaza allah sakindirsin düşman basina vermrsin agacta kalan kapi sanirim cok dehset verici bi resim aslında allah c.c herkesin yardimcisi olsun trafikte

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fotoğraftaki kimliği belirlenemeyen araç VOLKSWAGEN GOLF 6 full güvenlik donanımına sahip. EURO NCAP tan 5 yıldız almış bir araç. Özellikle bu kaza fotoğrafını paylaşıyorum ki bazı arkadaşlara ibret olsun. işin ciddiyetini hala anlamayan arkadaşlarıma gelsin. "Benim arabam alman tankı abi birşey olmaz" diyenler altındaki araba ne marka olursa olsun asla arabaya güvenmesin, yapılan ağır kazaların büyük bölümü yüksek model araçlarla yapılıyor, aracın verdiği güven hissi sürücüyü hız yapmaya sevk ediyor. Bir hatırlatma; EURO NCAP araç çarpışma testleri sabit 64km/h hızla yapılıyor veya kafa kafaya araçlarla 32+32 km/h testler yapılıyor, bu testler şehir içinde 2. Veya 3. Vites hızlarıdır bunlara aldanmayın. Hiçbir otomobil firması 90-100 km süratle giden bir araca garanti vermiyor. Neredeyse hepimizin ailesinde veya arkadaş çevresinde en az bir trafik kurbanı var, o yüzden o "beş yıldız"ları bir de bu gerçeklerle değerlendirin. kazadan hemen önce ortalama 90 km hızla giden araç tamamen bölünüp paramparça olmuş . Yerdeki kanlara bakarak az çok tahmin edebilirsiniz içindekilere ne olduğunu. Daha önce çok kez duyduğumuz bir uyarıyı tekrar yapıyorum; Lütfen aracınıza güvenmeyin, şöforlüğünüze güvenmeyin. Hız yapmayın, emniyet kemerinizi takın ve arkada oturanlar dahil her yolcuya emniyet kemerini taktırın.Seyir halindeyken dikkatinizi yola ve aynalara verin, cep telefonu teyp vb. İle uğraşmayın, belkide uğraştığınız son şey olabilir ve DİKKATLİ OLUN!!!

Olay kısaca bundan ibaret 90 km/h geçmeyeceksin ;)

düşüncenize katılıyorum. son teknoloji ürün bile olsa limitlerinin üstüne çıkıldığında her araç ölümcül olur. ileri teknoloji sahibi güncel araçlar, hem kullanılan malzeme hem mühendislik olarak sağlamlık ve güven veriyor. en çokta hızı hissettirmemeleri nedeniyle yüksek hızlara çıkılıyor. bu güven duygusun, çoğu zamanda hız merakıyla limitlerin üstüne çıkılma durumunda aracı zaptetmek adına ek ekipmanlar (abs, esp, asr,....vb) geliştiriliyor. bu özelliklere sahip araçların sayıca artması uzun vadede olumlu gelişme olacağına inanıyorum

"Olay kısaca bundan ibaret 90 km/h geçmeyeceksin ;)" doğru bir tespit, keşke her zaman uygulasak. yol hız limitlerine uymaya gayret ederim.

yeri gelmişken hız kontrolü, radar uygulaması yapan trafik ekiplerini tebrik etmek isterim. toplum için faydalı bir uygulama yapıyorlar:eyv

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her zaman diyorum ve ayrıntısiyla anlatilmis :eyv aracin bmw merso bile olsa araci tutan 4 tekerdir... baska hic bi sey degil sen ne kadar dikkat edersen et park halinde kendi aracimi 3 defa optuler bir de bu var esp biraz caydiricida olsa.denildigi gibi ecell....

Tapatalk programından takla atarak gönderildi.