EB3436 Kangoo Aşırı Yakıt

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kangoo şu günlerde çok yakıyor sanki yada bizemi öyle geliyor bilmiyorum önceden bu derece yaktığını hiç hatırlamıyorum..

Araba 140.000'e yaklaşmakta geçen akşam depoyu fulleyip bi deneme yapalım dedik km'yi sıfırladıktan sonra tam 100 km'de mazot aldık 9.460 lt mazot aldık sizce çokmu araba şehir içinde geziyor sürekli dur kalk vs yüklü şekilde.. Hadi sürekli dur kalktan yakıyor deseniz neden daha önceden böyle değildi yine aynı şartlarda çalışıyordu acaba.. İnşallah korktuğum enjektör yada pompadan kaynaklanan bir problem değildir..

narkozcu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
soğukta araçlar daha çok yakar alper acı gerçek

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eskiden kaç litre yakıyordu ?

Birde aracada hak vermek lazım ki o kadar yük ile 9 litre bile normal geliyor .

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eskiden kaç litre yakıyordu ?

Birde aracada hak vermek lazım ki o kadar yük ile 9 litre bile normal geliyor .

2 Günde bir 50 lira mazot alırdık tam geliyordu şimdi 50 alıyoruz akşamına kırmızı yanıyor ben çözemedim bu işi..

ArdAydn

Arda AYDIN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim bu kadar yakmaması lazım, ben bu işlerden pek anlamam ama ucuz yollarla bi deneme yapın derim. Hava filtresi, mazot filtresi değiştirin derim gene bi fark olmazsa bujilere baktırın yada iyi bi ustaya baktırın daha iyi derim

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnşallah ondandır arabanın yağ bakımı geldi.. Geçen sefer mazot filtresi filan değişmemişti zaten bu sefer hepsi değişecek yağ,mazot,hava filan İNŞALLAH Ondan sonra çözülür iş..

ArdAydn

Arda AYDIN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnşallah ondandır arabanın yağ bakımı geldi.. Geçen sefer mazot filtresi filan değişmemişti zaten bu sefer hepsi değişecek yağ,mazot,hava filan İNŞALLAH Ondan sonra çözülür iş..
Hava filtresi ve mazot filtresi çok fark ediyo kardeşim Megane`dan biliyorum rahat ve fazla hava alınca fazla benzin alıp çok yakıyodu, benzin filtresi desen 4 buçuk yıl değiştirmemiştim :D Açık hava filtresi takıp benzin filtresini değiştirince sorunum düzelmişti genede her ihtimale karşı bujileri değiştirmiştim

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hava filtresi ve mazot filtresi çok fark ediyo kardeşim Megane`dan biliyorum rahat ve fazla hava alınca fazla benzin alıp çok yakıyodu, benzin filtresi desen 4 buçuk yıl değiştirmemiştim :D Açık hava filtresi takıp benzin filtresini değiştirince sorunum düzelmişti genede her ihtimale karşı bujileri değiştirmiştim

Dizel arabada buji yok aga az öncede yazmışın ama :D Bi bakıma sokalım bakalım ne olacak..

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dip gaz gidersen çok yakar Alper :D