Ebay'den Alışveriş ?

ugurcan52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar , Ebaydan alışveriş yapmak istiyorum genellikle almanya ve fransa urunlerınden , bu konu hakkında bilgisi olan Yardımcı olabilirmi ?

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben cok alisveris yaptim hic sıkıntı olmadi. Ogrenmek istediginiz sey nedir

ugurcan52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben cok alisveris yaptim hic sıkıntı olmadi. Ogrenmek istediginiz sey nedir
araştırma yaptım paypal hesabı gerekıyormus ve 100 euro altı gumruk vergı yok vs denıyor fakat ıngılızcem yeterlı olmadıgı ıcın yinede anlayamadım ; kısacası bılgım yok kısaca yardımcı olabılırmısınız ?

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kargonun devlet kargosuyla gelmesi lazım yani teslimatı son olarak ptt yapacak yoksa başına iş açarsın .75 euro sınır .

ugurcan52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kargonun devlet kargosuyla gelmesi lazım yani teslimatı son olarak ptt yapacak yoksa başına iş açarsın .75 euro sınır .

Kargo olayını falan satıcıylamı gorusmek gerekır yani bizim sahibinden.com get gibi alışveriş yapamıyormuyum

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
150 tl yi gecirirsen gumrukte takilir. Oncelikle buna dikkat et. Postalar zaten ptt ile gelmekte.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle paybal da hesap açmalısın ki bunun için yanında ingilizce bilen birisi olması şart. Bu hesabı oluştururken mutlaka sanal kart oluşturmalısın ve 75€ değerinde limit belirlemelisin. Ayrıca alış veriş yaparken de yanında ingilizce bilen birisi olmalı çünkü bazen alacağınız ürünlerde indirim (discount & price reduction) olur onların değerlendirilmesi faydanıza olacaktır. Alacağınız ürünün satıcısı hakkında bilgi sahibi olmanız için yorumlarına ve sattığı diğer ürünlerden aldığı puanları mutlaka kontrol etmelisiniz. Ürünü alırken kontrol etmeli eğer üründe bir problem varsa satıcıya yüklenmelisiniz ki ticari haklarının elinden alınacağını düşünerek ürünü geri almayı kabul etmeli. Daha bir çok konu var ama onları ürün aldıkça öğrenirsiniz. Keyifli alış verişler.:eyv

resatsirin

Reşat ŞİRİN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Paypay zaten su anda Türkçe :eyv

Sahıp oldugunuz kredı kartından sanal kart basvurusu yapın çoğu bankanın ınternet subesınden yapılıyor :eyv

Sanal kartı sonra actıgınız paypal hesabına tanıtıyorsunuz :eyv

Sanal kartınıza baktınız ebayda ürün mesela sallıyorum 20 euro + 12 euro kargo 32x2.4(paypal euroyu daha fazladan satıyor) = 76.8 tl 80 tl sanal kart lımıtınızı 80 tl yapın

Ve ebayın ödeme ekranı sizi paypal hesabınıza yönlendırecektir:eyv

Gümrük sınırı 75 euro Yıl içerisinde kargo sınırı yok devlet yıne takıp edıyor tıcaret yaptıgınızı anladıgı anda kargoların çokluguna baglı vergıye tabı tutuyor yıllık 50 kargoda sıkıntı olmuyor bıldıgım :eyv