Eco düğmesi sorunu..

İsmail Ufuk Utku

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi bu ışıklar yanmicakmı yani nereden anlicam eko mod da olduğunu saçma bence..2013 model araba alıyosun soruna bak..komik vallahi komik..

İsmail Ufuk Utku

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aykut abi senin araçta yanıyormu eco uyarı ışıkları..

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu bi sorun degil eco mod isigi yaniyorsa zaten gaz tepkimesi azalir.bu sisten r-linklerde var sadece bizde yok ama simdi cikan yeni clio sport tuorur r-link var sanirim iste onda vardir

İsmail Ufuk Utku

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gaz tepkimesi hiç bir şekilde azalmıyor bi fark yok..eco mod devreye girmiyormuş gibi bi durum söz konusu bide..

SLC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ECO modundaki gaz pedalı tepkisi 2 kat azalıyor bende
Bu arada Shift light ( bendede yanmıyor )
Alttaki yeşil yanan yer zaten arıza olduğunda yanan yer
Serviste bunu aktif hale getirebiliyorlar muhtelemen clip cihazıylan aktifleştirilmesi gerekiyor aynı park sensör sesini açtıkları gibi bunuda bu şekil açarlar

dreamondata

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende bu ışıkların bilinçli olarak rlink satılsın diye kapatıldığını düşünüyorum. Youtube ta clio rs video larına bakın r nav var ama ışıklar çalışıyor.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Aykut abi senin araçta yanıyormu eco uyarı ışıkları..

Eko modunda uyarı ışığı dediğiniz arabanın tüketim yakıt durumunu gösteren ince dikdörtgen yerden söz ediyorsanız, bu sistem r-link olan modellerde var diye okumuştum. R-nav sistemlerde yanımıyor.. 2012 Aralık ile 2013 Nisan a kadar olan üretilen araçlarda hiçbir fark yok tek var 2012-2013 model arasında 2,000.-tl.

İsmail Ufuk Utku

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki serviste aktif hale getirtmek istesek olurmu acaba.??

e.egealtun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mrb arkadaslar arac eco modundayken dip gaz yapinca eco moddan cikmasi lagzimmis fakat bende cikmiyor sizdr oyle birsey varmi tsk

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R-nav olan multimedyada, hız göstergesinin altındaki bölümde yanan yeşil,sarı,turuncu ışıklar bizimkilerde yok. Eco modunu kapatınca araba bariz ivmeleniyor. Benim arabada iki türlü de vites değiştirme uyarısı çıkıyor. Eco açıkken biraz daha erken uyarıyor.