ECO mod

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar..
Bazı kullanıcılar ECO mod devre dışıyken (şehir dışı,otoban kullanımında) daha az tüketim verilerine ulaştığını söylüyorlar sizde durum farklı mı.
Görüşlerinizi paylaşırmısınız.

* reno benim aracım 1.2 tce benzinli edc ot.vites *

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
zaten düz mantık eco mod şehir içi kullanım içindir. uzun yollarda eco mod mantıklı değil. şehir içi ani gaz tepkilerini düzenlediği için eco mod zaten. uzun yolda sabit hızla gidildiği için eco mod açık veya kapalı bir espirisi yok. duruma göre yakıt sarfiyatı artırabilir bile. aracın hıza ve güce ihtiyacı varken eco mod açık ise bu daha fazla yakıt sarfiyatına sebep olabilir.

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı fikirdeyim..

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eco mod cekisi, isitma sogutma sistemlerini bariz kisitliyor.ama yakita olumlu etkisini farkedemedim.

onur2224

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aldığımdan beri iki bilemedin üç defa kullandım şehir içi ekonomikliği farkedemedim arada aklıma eserse kullanıyorum artık

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Uzun yolda 90-100 km aralığında sakin kullanırsan ve eco mod açıksa yakıt tüketimi düşüyor, tecrübeyle sabit...

AYDINN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eco'ya bir türlü ısınamadım. Eco açıkken sanki gizli bir el arabanın arkasından geriye doğru çekiyor. Gaz tepkilerini oldukça zayıflatıyor. O seri araba bir anda yığılıyor.

beyefendi7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
satış temsilcisi aynen şöyle demişti, ECO Mod depoda en fazla 10-15 TL arası tasarruf sağlar ama sürüş zevkinizi düşürür demişti, aynen de öyle oldu, Eco Mod açıkken, aracı arkadan biri tutuyormuş gibi hissiyat oluşuyor, buda aracı kullanmayı keyifsiz hale getiriyor, 10 tl'lik tasarruf için keyiften ödün veremeyiz, tabi bu benim düşüncem, başkası için tasarruf daha önemlidir...

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkürler..

Eco mod ş.içi dur-kalk trafikte kesinlikle tasarruf sağlıyor ama bunun öyle ahım,şahım bir değer olduğuna bende inanmıyorum,
benim görüşlerimde bu yönde..

herkese keyifli sürüşler..

Son düzenleme:

yyildirayy

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Aracın tepkisi, klimanın soğutması resmen iflas ediyor.
İnsana çektirdiği kadar da tasarruf da yok.
Ben kullanmıyorum.