ECO modu uzun yol kullanımı

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar cümleten selamın aleyküm herşeyi soruyorum ama kusura bakmayın ilk sıfır ve renault aracımız :)

Allah izin verirse Perşembe memlekete yolculuk var sizlere bir kaç sorum olacak

uzun yolda eco modu kullanılmaz mı

Cruise Control ile yakıt tasarrufu yapabilirmiyim yani sürekli kullanayım mı

Başka önerileriniz varmıdır

Yolculuk İstanbul - Yozgat Merkez 720 km civarı İstanbul ankara otobanını bilen abilerimiz vardır diye düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum cümleten iyi forumlar :)

ECO modu içinde bir abi dedi araba eco devre dışıyken daha rahat gittigi için uzun yolda kullanma dedi tecrübeli abilerimin yorumlarını bekliyorum

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eco mod faydalıdır hız yapmayacak sanız . Gayet yeterli . Eco mod devreye girince bir silindir devre dışı kalır . Bu hızlanmayı düşürsede . Devrinde okadar etki etmez amacıda zaten daha az yakıt ile yolculuğu bitirmek. Cruise ile elbette tasarrum olur . Yol boyunca deneme yapıp dikkatli şekilde deneyim kazanabilirsiniz. Eco mod uzun yol içindir hızlanması yavaşlar ama hızı almışsanız sorun olmaz .

Tapatalk Üyeliğimden S5 Mini İle Gönderildi...

ersinmart

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hız sabitleyici yakıt tasarrufu sağlar. Ecomode gaz tepkilerini sönümler silindir kapatma teknolojisi yok. Dip gaz yaparsanız ecomode devre dışı kalır yokusta araç sollarken işinize yarar. Ancak şunu da belirteyim ecomodeun yakıt tasarrufu yaptığı inancına sahip değilim. Makul kaullanim ve de yukte Dizelde 3.2 değerini ecomodesuz çok rahat yakalarim.

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eco mod reno da silindir kapatmiyor diye biliyorum bende fakat yakit tasarrufu kesinlikle var cunku gaz tepkimeleri geclesiyor azaliyor fakat uzun yolda sanirim pek faydasi yok

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eci mod silindir kapatma işlemi yapmıyor sadece aracın Enjeksiyon verileri ike oynama yapıyor

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde bizde önceden transporter vardı 1.9 tdi 105 hp elmadagını cıkarken araç bayılıyordu yani 4. viteste 3 binlerde çıkıcaksın anca yani kangoo da böyle bir sorun olurmu acaba yokuşta bayılıyor mu

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hız sabitleyici ile gittiğiniz de ciddi bir yakıt ekonomisi sağlar. Eco modunuda kullanmanızı tafsiye ederim. Silindiri kapatmaz. Böyle bir saçmalık yok. Moderatör arkadaşım çağatayın dediği gibi enjektörlerr giden yakıt miktarı ayarlanır.

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde bizde önceden transporter vardı 1.9 tdi 105 hp elmadagını cıkarken araç bayılıyordu yani 4. viteste 3 binlerde çıkıcaksın anca yani kangoo da böyle bir sorun olurmu acaba yokuşta bayılıyor mu

Murat canım bildiğin üzere bendede kangoo var 105 bg 6 ileri . Bilmiyorum biliyomusun hani bolu dağını çıkıyosun viyadüklerle tünelein girişine doğru. Abkara istikametine doğru. Ben orda 6. Viteste 130 km hızla hız düşmeden bayılmadan çıktım. Hatta dahada bassam hızım artıyordu. Kango ile vw i karıştırma. Vw kasayı çekemediğinden bayılmış . Kangoo da çok sağlam bir turbo besleme var

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eco mod reno da silindir kapatmiyor diye biliyorum bende fakat yakit tasarrufu kesinlikle var cunku gaz tepkimeleri geclesiyor azaliyor fakat uzun yolda sanirim pek faydasi yok
Kesinlikle Öyle. tabiri caizse öyle dediklerinden dilime dolandı. Gaz pedalın farklı tepkimesinden dolayı bir silindir kapanmış gibi davranıyor. Bu söylemde ordan gelmiş. Farklı düşünceye sevk ettim kusura bakmayın . [emoji4]

Tapatalk Üyeliğimden S5 Mini Cihazı İle Gönderildi...

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Murat canım bildiğin üzere bendede kangoo var 105 bg 6 ileri . Bilmiyorum biliyomusun hani bolu dağını çıkıyosun viyadüklerle tünelein girişine doğru. Abkara istikametine doğru. Ben orda 6. Viteste 130 km hızla hız düşmeden bayılmadan çıktım. Hatta dahada bassam hızım artıyordu. Kango ile vw i karıştırma. Vw kasayı çekemediğinden bayılmış . Kangoo da çok sağlam bir turbo besleme var

Mehmet abi biliyorum senin arabanı yakından takip ediyorum yolundayız abi :)

Aynen o dedigin yolları diyorum abi her sene memlekete giderken transporter la çile çekiyorum orda İnşallah abi 90 hp 5 ileri benim ki oda seninkiyle aynı performansı gösterir