Eco Sıcaklık Çalıştırılması

ogretmenokan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
BİC MODÜLÜ İLE YAPMIŞLAR

181fdfes-960.jpg

321fdfes-960.jpg

Kablolama

c7603fes-960.jpg

225 - OBD konektörü.
260 - + pil. Pil kesici röle.
NBS - Kilo.

oğul kurulu (BIC) lehimleriz.

fe03fes-960.jpg

1b103fes-960.jpg

OBD konektörü tarafından arka yüzüne bağlanır.

52903fes-960.jpg

Daha az bağlı Medianav için.

58503fes-960.jpg

Ama sigara çakmağı daha az bağlı bağlamak için daha iyi olurdu.

MICOM etkinleştirin.

5bf775es-960.jpg

Medianav hemen sıcaklık ve ECO2 görüntüler

55c83fes-960.jpg

63c83fes-960.jpg

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vayy nasil yapmislar bunubdaha fazla ayrinti bulabilirmiyiz?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir katki da benden olsun bu modul sifir servis fiyati 588 tl yurtdisi cikma 39 euro civari.ecu disp control module diye geciyor.ama soyle birsey var ben bu modulu bende evo menu acik olnadigi halde gordum sanki.yeri ise torpido gozunu sökunce alttan egilip tam yolcu airbaginin arka taraflarinda boyle bir parca vardi ayni renk ve gecmeli zaten parcanin ortasinda kizakli gecme oldugu goruluyor.

hayrican

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu çok güzel bir gelişme

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konunun linkini atarmisiniz sitesinden bi inceleyim.

ogretmenokan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yurt dışı bir forum orda olanı kopyaladım üye olmak zor üye olmadan görülemiyor.Ama yukarıda söylediğiniz gibi 30 euro civarı satılıyormuş.Biri de benim clioda bu bağlantı soketi torpido üzerinde var diye yazmış.Bir kişide aşağıdaki bağlantı şemasını göndermiş.

bed83fes-960.jpg

: Diag konnektörü (225) Eğer bağlayan arkasında
iz 18 Vaka Can Anahat > Parça 06 Diag çıkışı -
Kanal 17 Vaka Can mainline > Parça 14 alınan Diag -
parça 15 dava Can ağı multimedya > parça 12 Diag çıkışı -
kanal 16 vaka Can ağı multimedya -> parça 13 Diag alınan

: ve CAN kutusunu besleyen
bir tarafından kanal 3 + 12V
ağırlıkça parça 12 idealdir kullanmaktır hızlı terminalleri, orijinal kablo değişmez ve temiz hiçbir şey değiştirmek değil, tel kesme değil, alınan Diag arkasında bu şant gelmek zorunda ... tt mikomun ile aktif ve voila konut medya kanalı 12 ve 13 ile ana şebeke kanalı 6 ile 14 arasında bir ağ geçidi olarak görev yapar. * BIC = CAN Arabağlantı Vaka Düzenleme: Renault 281,70 €
hide.gif
hide.gif

yes.gif

mini-clin-oeil-12892.gif

hide.gif

Ekli dosyalar

• hide.gif
    hide.gif
    1.1 KB · Görüntüleme: 108

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladigim kadari ile vitesinin onundeki gozdeki kapagin altindaki diagnosis connectorunden bu bic modulune kablolar cekiliyor.sonra da bic modulunden 2 kablo cikip teybin arkasindaki sokete giriyor resimdeki i nce kablolar.bi ara benim araci bi kurcalayim bakim.bic modul var mi? Yoksa pahali bisey bu .ayrica adamin bende var dedigi resmi olan soket bic modulune girecek olan soket.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu beyaz bic modülün yeri parca katalogunda teybin arka taraflari da goguslugun icinde gorunuyor.teybi söküp de bunu gören var mi?4

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar kopyala/yapıştır ve google çeviriler ile çevirdiğiniz bu sitelerin kaynaklarını da verirseniz süper olur...

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

efefurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba
Aracım 2014 clio dci 75hp joy

Ben bu modülü aldım bağlatıların tamamı odb prizine veya prizin arkasındaki kablolara yapılıyor. Yanlız ben bu anlatılan referans numaralı modülü türkiyede bulamadım.

Uzun araştırmalar sonucu 283466187R kodlu %90 aynı işe yaradığını düşündüğüm modlülü aldım
Aksesuar prizi diye geciyor türkiyedeki parçacılarda.

Arabaya 2017 model den çıkma media nav 2 takmıştım versiyonu 8.0.5 idi ve aldığım BİC modülünü taktığım halde eco bilgileri ekrana gelmedi..

Dikkat ederseniz adam anlatırken media nav versiyon 4.0.3 ve 4.0.6 demiş yani media nav 1

Bende media nav 2 var versiyonu en fazla 6.0.3 e düşürebildim. Dolayısıyle çalışmadı. Belki bir yolu vardır ama elimizdeki tek açıklama bu adamın ki.

Ankarada eğer Media nav versiyonu 4... olan varsa bendeki modülü bi deneyelim.

Çalışırsa bende o seriden alıcam. Şuan modülü ben direk odb soketine girecek şekilde kabloladım yani denemek için. direk prize taktım. Denemek isteyen arkadaşlara da aynen prizie 2sn içinde takıp hemen deneyebiliriz.

Bu arada Media Nav ın arkasındaki soketlere müdahale etmeye gerek yok zaten eco bilgilerini taşıyan kablolar (CAN multimedia kabloları 2 tane) takılı Media Nav'a.

Şöyle düşünün arabada bir ağ sistemi var Network; araçtaki tüm beyinler (Ecu, Dashboard, Klima, Aydınlatma vs vs) bu ağa bağlı biz yeni modül
bu ağa dahil ederek teybe eco bilgilerini taşıyoruz.

Ankarada olan arkadaşlar bana ulaşırsa sevinirim.