Edc baski balata debriyaj değişimi kaç binde olur? ne kadar tutar??.edc baski balata

cihangigunel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu olay benim araçta da oluyor fakat baskı balata hatasından kaynaklanmıyor. Araç bi anda devirden düşüyor bi kaç saniye sonra ancak toparlıyor. Elbetteki bi hata bu fakat bugüne kadar bi kaç kere yaptığından uzerinde durmadım. Muhtemelen yazılımla düzelir fakat kim yapar hangi servis cozer orası muamma. Benim bi arkadaşta 208 vardı o da ayni şekilde devir kesiyordu servis iki kere turboyu ve hortumu değiştirdiler

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bana göre normal bir durum değil ben de çok üstünde durmuyorum ama bir sorun olacak diye korkuyorum servislerde bu araçlarda sanki hiç bir sorun olmaz gibi hemen adama garip garip yaklaşıyorlar ulan sanki Allah yapısı tövbe tövbe

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracım 131binde bazen araçla kasislerden geçerken yavaşlıyorum arkadaşında dedigi gibi devirden dusuyo sonra bi anda topluyor nadiren yapıyor bunu bazen 1 2 vites geçişlerinde saçmalıyor ve sarsıntılı geçiyor. Kalibrasyon ayarıyla bunların önune geçebilirmiyim ve yakıt sarfiyatı olarakta aracım çok yakıyor turbo hortumu patlamıştı ondan diye dusunuyorumdum yaptırdım ve uzun yolda şehiriçinde kullanıp değerlere tekrar bakıcam. Sizde bu konuda kalibrasyonla yakıt duser dıyınce neden olmasın ki dedim. Sizin bana tavsiyeniz denir direk kalibrasyon yaptırmak mı ?
Yetkili servis dışında yapılmaması gereken bir konu galiba ve bunun ucreti ne kadar. ?

Değiştirmeden önce baskı balatanızı serviste bilgisayara bağlatıp kalibrasyon ayarı yaptırın, daha uzun ömürlü olur ve yakıt tüketiminiz düşer, vites geçişleri sarsıntısız olur...

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracım 131binde bazen araçla kasislerden geçerken yavaşlıyorum arkadaşında dedigi gibi devirden dusuyo sonra bi anda topluyor nadiren yapıyor bunu bazen 1 2 vites geçişlerinde saçmalıyor ve sarsıntılı geçiyor. Kalibrasyon ayarıyla bunların önune geçebilirmiyim ve yakıt sarfiyatı olarakta aracım çok yakıyor turbo hortumu patlamıştı ondan diye dusunuyorumdum yaptırdım ve uzun yolda şehiriçinde kullanıp değerlere tekrar bakıcam. Sizde bu konuda kalibrasyonla yakıt duser dıyınce neden olmasın ki dedim. Sizin bana tavsiyeniz denir direk kalibrasyon yaptırmak mı ?
Yetkili servis dışında yapılmaması gereken bir konu galiba ve bunun ucreti ne kadar. ?

Servis öyle bir işlem yok diyebilir ama ısrarcı olun balatalarin kalibrasyon yapılıyor. Yakıt tüketimine ne derece etkisi var bilemiyorum ama benim aracın geçişleri ve kalkışı yumuşadı bu ayar sonrası.

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki servis böyle bir işlem yok kalibrasyon yapılmaz derse ne diyipte ısrarcı olmam gerekli anlamadım.
Yapan arkadaşlar nerde yaptı mesela orayada gidebilirim İstanbul içi nereyse oraya giderim siz yaptırdım dediniz nerde yaptırdınız ve kaç tl masrafı oluyor ?

Servis öyle bir işlem yok diyebilir ama ısrarcı olun balatalarin kalibrasyon yapılıyor. Yakıt tüketimine ne derece etkisi var bilemiyorum ama benim aracın geçişleri ve kalkışı yumuşadı bu ayar sonrası.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki servis böyle bir işlem yok kalibrasyon yapılmaz derse ne diyipte ısrarcı olmam gerekli anlamadım.
Yapan arkadaşlar nerde yaptı mesela orayada gidebilirim İstanbul içi nereyse oraya giderim siz yaptırdım dediniz nerde yaptırdınız ve kaç tl masrafı oluyor ?

Ben özel serviste başka bir işlem icin gitmiştim o esnada lafı geçince arkadaş Renault’un orjinal Clip cihazı ile ayarlamayı yaptı.

Servis bunun yapilabilirligini bilmiyor olabilir. Malım bu cihazı serviste bir tane teknisyen kullanıyor ve o da ne kadar hakimse o kadarını biliyor. O yüzden yapılmaz derse biraz diretin illede yapılmaz derse başka servise bakın. Yapılmaz diye bir şey yok bu işlem özel servislerin clip olmayan cihazlarında bile yapılabiliyor.

Ulusoy61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İst baday yetkili servise gittim konuyla alakalı...böyle bi uygulama yok değişim yapacaz 8500 tl den özel indirimli 5000 e değişelim dediler...aracımı derhal getirin dedim....keşmekeşin içinden kaçtım....hala bakıyorum bunu yapacak bir servis....vakit buldukça tabi....