EDC debriyaj mı sıyırdı?

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Niye sessiz kalacakmışsınız ? Gidin şikayet edin. Arabaya zarar vermekte neymiş ? ONlarda gereğini yapsın. Eğer boya olacaksa karşılığında mutlaka birşeyler alın. SOnuçta parça boyalı ve değer kaybı olacak. Sigortalar bile değer kaybı ödüyor artık...

Arabanıza detaylı temizlik yaptırın boya korumayla beraber. Bunları ücretsiz yaparlar.

tosunpasha26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
118 binde aracim. Ben de bunun gecici bir cozum oldugu konusunda hemfikirim. Ama nasil anlatayim bilemiyorum araca cok baglandim. Cok zevk alarak biniyorum. Soyle anlatayim sabah olsun da ise giderken sureyim moduna giriyorum bazen. Kisilik olarak esyalarin da bir ruhu olduguna inananlardanim.
Servisin bunu asla kabul etmeyecegini biliyorum. Eskiden olsa mucadele ederdim ama inanin artik o gucu kendimde goremiyorum. Yasim 33 ve ogretmenim. Her gun cocuklara iyi bir insan olmanin oneminden bahsederim. Gunumuzde insanlar cirkeflik yaparak hayatini idame ettirmeyi ogrenmis. Boyle durumlarda kendimi de bu durumda hissediyorum. Insanlar hak aramayla hakaret etmenin ayni sey olduguna inaniyor artik. Her seyin hayirlisi. Ufak musibetlerin buyuk belalari def ettigine inanirim. Allah herkesin isini rast getirsin arkadaslar.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

hackkoss

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tosunpasha26 hocam çok haklısınız, bazen insanlar ile uğraşmak gerçekten çok sıkıcı oluyor ama burada diğer üyelerimizin dediği gibi en azından sakince bi durumu belirtebilirsiniz. Onun dışında sizin sorununuzun baskı kavrama noktasının yeniden tanıtımı ile çözüleceğini tahmin etmiştim ve servis de bunu yapmış. Bundan sonra uzun bir müddet sorun çıkaracağını sanmıyorum. Kazasız belasız sürüşler olsun inş.

azalin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
118 binde aracim. Ben de bunun gecici bir cozum oldugu konusunda hemfikirim. Ama nasil anlatayim bilemiyorum araca cok baglandim. Cok zevk alarak biniyorum. Soyle anlatayim sabah olsun da ise giderken sureyim moduna giriyorum bazen. Kisilik olarak esyalarin da bir ruhu olduguna inananlardanim.
Servisin bunu asla kabul etmeyecegini biliyorum. Eskiden olsa mucadele ederdim ama inanin artik o gucu kendimde goremiyorum. Yasim 33 ve ogretmenim. Her gun cocuklara iyi bir insan olmanin oneminden bahsederim. Gunumuzde insanlar cirkeflik yaparak hayatini idame ettirmeyi ogrenmis. Boyle durumlarda kendimi de bu durumda hissediyorum. Insanlar hak aramayla hakaret etmenin ayni sey olduguna inaniyor artik. Her seyin hayirlisi. Ufak musibetlerin buyuk belalari def ettigine inanirim. Allah herkesin isini rast getirsin arkadaslar.

Hocam merhaba, öncelikle geçmiş olsun. bende fluence aracımı yeni aldığımda başıma talihsiz olaylar gelmişti ve konu açarak tecrübelerimi paylaşmıştım. şanzuman ile ilgili yazdıklarınız benim yaşadığım tecrübeyi hatırlattı. paylaşacağım linke göz atmanızı öneririm. http://www.renaultfanclub.com/renault-fluence-kulubu/87475-edc-sanziman-aku-ariza-durumu.html

tosunpasha26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim cevabınız için. Aracımın aküsü aldığımda sıfır olarak takılmıştı. Aldığım kişı tüm faturalarını da vermiştı yanında. Serviste taktırmış adını hiç duymadığım bir marka. Motrio mu neydi aklıma gelmedi şimdi.
Benim sorunum akü ile ilgili değil sanırım. Serviste yeni yazılım atıldı ve kavrama noktası öğretileri yapıldı ve düzeldi gibi. Ancak naçizane şöyle bir tecrübem oldu. Şehir içinde çok sıkışık trafikte fazla kalınca şanzıman çabuk ısınıyor ve saçmalamaya başlıyor. Şöyle ki yüksek viteste hafif gaza yüklenince bir an aptallasiyor yığılıyor sonra hemen vites düşürüyor. Bu normaldir demeyin çünkü aracı tanımaya başladım. Sabahlari henüz şanzıman daha optimum sıcaklıklardayken gayet düzgün çekiş var ve vitesler daha seri geçiyor.

Notbeş ile gönderildi.

cennker82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. Arabayı aldım alalı sorunlarım bir türlü bitmiyor. Ve bunlara bir yenisi daha eklendi. Yaklaşık 4 gündür araba kalkışlarda titremeye başladı. Bazen 2. Vitesle kalkma eğilimi gösterdi.Bir problem çılaracağınım sinyallerini verdi diyebilirim. Bu akşam ise yokuş cıkarken sorun yaşadım. Devir yükseliyor ancak araba gitmiyor. Manuel şanzımanlı arabalarda bitik debriyaj balatası semptomuyla aynı. Daha sonra ustama gösterdim. Birkaç deneme yaptı. Debriyajda sorun yok vites geçişi ile ilgili bir sorun var dedi. Sonra kendim tecrübe ettim. Manuel moda aldım sorun yok gibi. Servisi aradım çarşamba günü için randevu aldım. En kötü senrayoyu düşünerekten edc baskı balata değişimi fiyatı sordum eyüp inanlar servisine. 4900Tl dediler. Gözlerim yerinden çıkacak gibi oldu. İnşallah baskı balata değildir yoksa ocağıma incir ağacı diker bu araba.

Buna benzer bir sorun yaşayan oldu mu hiç acaba?

Üstad bu konuya bakmanı tavsiye ederim aynı problemler hemen hemen bendede var..
Sendede böyle sorunlar var mı ?

http://www.renaultfanclub.com/renault-fluence-kulubu/87494-edc-sanziman-bosa-mi-atiyor.html